Skwara oficjalnie kandydatem na burmistrza Bielawy

Skwara oficjalnie kandydatem na burmistrza Bielawy

31
29
PODZIEL SIĘ

Zgodnie z naszymi przewidywaniami jak i tekstem, który ukazał się na pierwszej stronie DTP w piątek, kolejnym kandydatem na fotel burmistrza Bielawy jest radny Bartosz Skwara.

Kilka tygodni temu na popularnym Facebooku swój profil jako osoba publiczna założył Bartosz Skwara. Radny Bielawy wywodzący się z SLD w owym czasie przechodząc do koalicji Ryszarda Dźwiniela ma ochotę radnym już nie być –  chce zostać burmistrzem.

Kilka dni temu napisał: „W najbliższych dniach – do końca bieżącego tygodnia – zostanie wydane moje oświadczenie-komunikat prasowy. Jego treść będzie związana z wyborami samorządowymi w naszym mieście. Oświadczenie, którego treść ciągle podlega ostatecznym konsultacjom, przyczyni się do uporządkowania wiedzy na temat zbliżających się wyborów i obsady funkcji burmistrza Bielawy. Jednocześnie ze smutkiem przyjąłem informację o rezygnacji pani dr Mesjasz z ubiegania się o tę funkcję z rekomendacji Porozumienia dla Bielawy. Jestem natomiast przekonany, że wskazana kandydatura – w zaistniałych okolicznościach – powinna zostać poważnie rozważana jako zastępca nowego burmistrza Bielawy.”

Skwara

Delikatnie się zdziwiłam, bo radnego kojarzę wyłącznie z popisówek słownych dotyczących paragrafów albo z nieobecności na sesjach, bądź też notorycznych spóźnień.

Nie przypominam sobie żadnej „akcji”, którą firmowałby swoim nazwiskiem. W ogóle nie przypominam sobie zbyt wiele, bo to typ radnego „milczka”.

Po tej publikacji Bartosz Skwara napisał do mnie meila: „W  nawiązaniu do publikacji w DTP uprzejmie informuję, że
nie jestem adwokatem i nie planuję nim być. Jestem doktorem nauk prawnych, konstytucjonalistą, autorem książki „Rozporządzenie jako akt wykonawczy do ustawy w Polskim prawie konstytucyjnym” (Warszawa 2010), ponadto opublikowałem ok. 30 artykułów naukowych i blisko setkę popularnonaukowych, w 2010 i 2011 byłem ekspertem Fundacji Batorego w Programie „Masz głos, masz wybór”. Ciekawostką może być dla Pani to, że przez kilka lat prowadziłem wykłady w Berlinie na Uniwersytecie Humboldta z zakresu podstaw polskiego prawa publicznego, w tym z praw człowieka. Tytułem informacji pragnę dodać, że adwokat zajmuje się przede wszystkim obroną oskarżonych lub podejrzanych w sprawach karnych. Konstytucjonalista natomiast – ogólnie rzecz ujmując – sprawami ustrojowymi naszego państwa, ja natomiast – przede wszystkim systemem źródeł prawa RP i RFN.”

 

Następnie bez konferencji, bez oficjalnych ceregieli za pośrednictwem Facebooka potwierdził, że chce być burmistrzem.

skwara fb

Zatem mamy kolejnego kandydata – oficjalnie.

10295028_1383890308538232_4735299710273150594_o
https://www.facebook.com/skwarabartosz/timeline

29 KOMENTARZE

 1. Tyle lat na uwięzi u Dźwiniela. Kiedyś prawdziwy fighter, dziś radny bezradny. Do tego komuch i uciekinier z sld, ostatnio w jednej z gazet poleciał takim tekstem jakby zmienił całkowicie poglądy.

  • Ten chłopiec chce zarządzać miastem? A cóż on potrafi? Wykładać? Nie głosuje na niego.

 2. a to my mamy takiego radnego w Bielawie ????
  czym się zasłużył dla miasta ? co zrobił dla mieszkańców? ktoś może mi przypomnieć ?

  • Taka perła jest radnym w Bielawie i nigdy o nim nie słyszałem? To chyba jakiś cichacz.

  • No prosze prosze. Przesiedział w Berlinie we Wro w Bielawie to pewnie tylko na święta ale ratować miasto będzie:) Wychowany na SLD i Dzwinielu a teraz pokazuje kolejny raz pokazuje im … jak wczesniej Jedoniowi. Smutny człowieczek:/

 3. radny bezradny,na sznureczku dxiniela, jest tak bardzo (nie)zależny,nie stworzy wokół siebie grupy do rządzenia miastem, to raczej dźwiniel stworzy mu rolę przy sobie na sznureczku na hasło do bielawskich radnych: „radny podnieś łapkę”

  • Też jestem tego zdania. Kandydatura niepoważna bez szans na powodzenie. Jestem ciekaw jakich argumentów użyli aby namówić tego chłopca do wystawienia sie na taki ostrzał.

  • Skwara to pikuś podobno po ucieczce Masjaszowej z tego śmiesznego porozumienia dla bielawy ci wystawiają w zastępstwie Łyżwę.

 4. Myślę, że bielawskie platfusy poprą tego kandydata, oni lubią dobrze wykształconych ludzi z tytułami. Dla snobów nie ważne kto, ważne żeby utytułowany a jak ma kasę to i tytuły niepotrzebne

 5. Ale on już nie z SLD tylko z Forum czyli kolega Elka, Cąbra, Kaptura Stróżyka i wielu innych znakomitych person

 6. 100 respondentów nie chce mądrzejszych od siebie,bo lubią oglądać filmy które już widzieli i głosować na podobnych sobie lub głupszych…Znacie życiorys obecnego burmistrza?
  Zapytajcie go o świadectwo maturalne,bo nie pamiętam by je zdobył w bielawskiej szkole…

 7. skwara przez 8 lat popiera obecnego burmistrza,poczytajcie protokoły z sesji ostatnich 2 kadencji,prawie niemy radny zawsze popierający dżwiniela wręcz piewca jego działań,aktualnie w stowarzyszeniu forum rodzinnie zięć Makowczyńskiego właściciela tartaku u którego zatrudniony jest stróżyk a któremu notorycznie burmistrz umarzał podatek w wysokości ok 17.000 zł-tyle ile wynosi dokładnie roczne wynagrodzenie strózyka.Członek aktualnego układu dżwiniel/sld/forum,za kasę z lewicowca próbuje stać się prawicowcem.

 8. Zagłosuję na p. Bartka, choć ma marny życiorys. Byle tylko nie wygrał komunista R.Dźwiniel, który powinien się zająć łowieniem ryb na cegielni.

 9. Ciekawe, ciekawe, czyli Imć Skwara zgodził się zostać zającem, wygrać, wiadomo, nie wygra, ale głosy odbierze Dźwinielowi raczej niż Łyżwie. Czyżby zwrot Forum w kierunku PDB? Co w takim razie z synekturami dla ludzików Forum? Hm, będę czekał w takim razie na reakcję Dźwiniela i rezygnację Imć Skwary z powodów rodzinnych i zdrowotnych. No chyba, że Forum pokaże, że ma jaja. Ciekawe, ciekawe.

   • W 2010 roku, jak łatwo sprawdzić, dostał 93 głosy w swoim okręgu. Dźwiniel w 2010 roku wygrał z Łyżwą 92-ma głosami. He, ale się złożyło, jakby te 93 głosy Skwary poszły spać, to by Łyżwa 1 głosem wygrał 🙂

    • Łyżwa miał swoją szansę j jej nie wykorzystał. Stawiać na przegranego? W tym rozdaniu Łyżwa liczył się nie będzie.Wybrali go jako zastępczego kandydata jak rozumiem gorszego od tej pani co porzuciła fachowców od przegrywania. I to cały problem naszych polityków z platformy stawiają zawsze na przegranych.

     • E tam, jesteśmy mistrzami prowizorek, u nas prowizorka przetrwa wszystko, a czarne konie wygrywają w cuglach. Pomimo efektu, to największym przegranym ostatnich wyborów jest Dźwiniel, bo jakby mu odliczyć te 3 tys głosów które będzie miał zawsze, choćby nie wiem co, od ludzi zależnych, to okazuje się, że w całej Bielawie tylko 500 osób zdołał przekonać do siebie, przy 3,4 tys głosów oddanych na konkurenta. To nawet nie jest żółta kartka, to kompromitacja, widać, że Bielawianie odwrócili się od niego.

 10. Ależ ten nowy kandydat to był 25 lat ateistą i lewicowcem. A teraz nagle kreuje się na prawicowca. Czy takiemu przebierańcowi można zaufać? Nie sądzę.

 11. Źle mu z oczu patrzy. Nie wierzę w jego nawrócenie się z czerwonej na białą stronę Mocy.

 12. A ja jestem za Łyżwą bo jest poza układem a nadto uczciwym człowiekiem i wspaniałym pedagogiem …

 13. siedzi w układzie politycznym po uszy, z bycia radnym zrobił sobie dodatkowy zawód, mam nadzieję że nie do emerytury bo bielawa nie rozwinie się przy takim człowieku

 14. Doświadczony samorządowiec i polityk jakim jest niewątpliwie pan Piotr Łyżwa może dać Bielawie rozwój. Bo obecny burmistrz pomimo, że jest doświadczony to zmarnował te 16 lat dla Bielawy. Wystarczy spojrzeć na Dzierżoniów i jego rozwój. Jak duża jest tam strefa ekonomiczna i jak dobrze jest zarządzany.

  • Zgadzam się ale w Dzierżoniowie rządzi burmistrz który nie należy do żadnej partii i to jest jego atut. Pan Łyżwa nie jest w PO ale startuje z ich listy.

 15. łyżwa wstydu oszczędź, nie pchaj się do koryta,już dość twojego nijakiego politykowania, co bielawa zyskała na twoim politykowaniu? nic, a ty siedzisz w radach i tylko pieniądze bierzesz, takiego interesownego i pazernego człowieka na pieniądze jeszcze na scenie politycznej w bielawie nie było

  • Po co obrażasz porządnego człowieka? Co on Ci zrobił? Nie lubisz nauczycieli czy katolików? A może boisz się że gdy zmieni się burmistrz w Bielawie to i Ty polecisz z posady?

Comments are closed.