Siła dzierżoniowskiego karate

11
0
PODZIEL SIĘ

Walczył z rywalami, kontuzją i stanął na podium. Piotr Krupa z Dzierżoniowskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin świetnie spisał się w Akademickich Mistrzostwach Polski w tej dyscyplinie.

piotrek_mpa_1

Mistrzostwa rozegrano pierwszego czerwca w Hali Studium Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Brało w nich udział 104 zawodników reprezentujących 28 uczelni. Startując w kategorii kumite (80kg) Piotr Krupa reprezentował dzierżoniowski klub i Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.

Pierwszą wygrał po upływie regulaminowego czasu walki. W ćwierćfinale wykazał się większą determinacją niż przeciwnik i pewnie zwyciężył. Do walki półfinałowej Piotr wyszedł z kontuzją nogi. Pokazał dużą ambicją i z uporem walczył o zwycięstwo. Pokonanie bólu i rywala pozwoliło stanąć na podium. W Krakowie startowało wielu czołowych polskich zawodników, dlatego ten medal jest naprawdę sporym sukcesem. Gratulujemy.