Sesja w 25. rocznicę pierwszych wolnych wyborów

Sesja w 25. rocznicę pierwszych wolnych wyborów

19
9
PODZIEL SIĘ

W dzień wolności i praw obywatelskich – 4 czerwca – Rada Miejska Dzierżoniowa zaprasza na uroczystą sesję w sali koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury. Zostanie podczas niej wydane oświadczenie w sprawie uczczenia 25 rocznicy wyborów parlamentarnych z 1989 r.

 gfx2_563_0

Rada wyrazi w nim samorządowe podziękowanie ludziom Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” Ziemi Dzierżoniowskiej 1989 za poświęcenie i zaangażowanie w budowanie demokratycznego społeczeństwa obywatelskiego i przeprowadzenie kampanii wyborczej „Solidarności” do Sejmu i Senatu w czerwcu 1989 r. na ziemi dzierżoniowskiej.

Obchody rocznicy rozpoczną się mszą św. o godz. 9.00 w kościele pw. Maryi Matki Kościoła. O godz. 10.30 zaplanowano w DOK-u w Galerii na Piętrze otwarcie wystawy „Drogi do wolności” uświetnione montażem poetycko-muzycznym.

Uroczysta 50. sesja Rady Miejskiej Dzierżoniowa rozpocznie się o godz. 11.30 odśpiewaniem hymnu państwowego. Po słowie wstępu przewodniczącego Rady Andrzeja Wiczkowskiego wykład pt. „Transformacja ustrojowa państwa polskiego w 1989 i 1990 r. – w XXV-lecie wyborów parlamentarnych z 4 czerwca 1989 r.” wygłosi dr hab. Jerzy Korczak.

Zastępca burmistrza Wanda Ostrowska odbierze medal za zasługi dla Dzierżoniowa, a prof. dr. hab. ks. prałat Stanisław Araszczuk, Jan Lityński i Marian Kowal – akty nadania honorowego obywatelstwa Dzierżoniowa.

Koniec sesji nastąpi po wręczeniu podziękowań Mateuszowi Cegiełce i Irenie Bukalskiej za przekazanie Muzeum Miejskiemu Dzierżoniowa pieczęci, historycznych dokumentów i publikacji niezależnych z okresu stanu wojennego oraz wystąpieniach zaproszonych gości.

UM Dzierżoniów

9 KOMENTARZE

 1. Za kilka dni odbędzie feta z okazji „rocznicy 4 czerwca”. Dziś nie mam najmniejszych wątpliwości, że był to wynik układu z komunistycznymi służbami. Dopóki nie rozwalimy „okrągłego stołu”, dopóty będziemy mieć agenciaków którzy chodzą w glorii kombatantów. basenowych tchórzy którzy stroją się w piórka tych na których donosili. Czas III RP nieuchronnie się kończy, a jej święta mają tyle wartości co dawne obchody 1 maja

  • GDYBY KTOŚ MIAŁ WĄTPLIWOŚCI TO UCZESTNIKAMI OKRĄGŁEGO STOŁU,SPOTKANIA W MAGDALENCE I ARCHITEKTAMI POWSTANIA RZĄDU TADEUSZ MAZOWIECKIEGO BYLI TAKŻE JAROSŁAW I LECH KACZYŃSCY!

   • no i tu strzal w kolano, bo wlasnie Kaczyńscy wylamali sie ze zdrady okraglostolowej dlatego przez meanstrim sa tak przesladowani

   • Słabą masz wiedzę Ktosiu, uczestnikami byli co którzy dzisiaj robią z siebie bohaterów z Wałesą na czele. Bracia Kaczyńscy od początku wyłamywali sie z tego układu dlatego są tak opluwani

 2. Bywalcu Tesco i Biedronki
  Ty pośród nimbów i wychwaleń
  Żyjesz jak szczur szukając przecen
  Się w polityka szybko zamień

  Myślisz, że łatwe życie będzie
  Rauty, wieczorki i koniaki
  A figa z makiem jesteś w błędzie
  Los ciężki czeka , będą draki

  Już cię rozliczyć chce kolega
  Z partii do której przynależysz
  Ale i frajer z obcej bandy
  Też zza mównicy zęby szczerzy

  Wyborca kopa da ci w dupę
  Żona odejdzie z młodszym gachem
  Dlatego radzę zostań sobą
  Zabij szarzyznę tanim kwachem

  Ćwierć wieku temu, głosowałeś
  Świat miał być piękny, ty bogaty
  Trochę się wszystko rozpieprzyło
  Spłacasz za syna w banku raty

  Pozostań sobą, nie bądź świnią
  Nie zmagaj więcej się z fortuną
  Tylko wieczorem szepnij cicho
  Po co walczyłem z tą komuną.

Comments are closed.