Sesja RM Bielawy. Kordzik Izby Rzemieślniczej dla RM Bielawy

Sesja RM Bielawy. Kordzik Izby Rzemieślniczej dla RM Bielawy

15
20
PODZIEL SIĘ

sesja ddz bwa pis 139

29 października w Sali sesyjnej Rady Miejskiej w Bielawie odbyła się kolejna w tej kadencji sesja, podczas której zostało wręczone Radzie Miejskiej Bielawy odznaczenie honorowe Kordzik Izby Rzemieślniczej w Opolu. Na ręce przewodniczącego RM, Leszka Stróżyka została przekazana legitymacja, wraz z odznaką.

sesja ddz bwa pis 143

W uroczystej części sesji udział wzięła także dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie, Urszula Ubych, która to, w związku z promocją rocznika Bibliotheca Bielaviana przekazała wszystkim radnym po egzemplarzu najnowszego rocznika, to zdecydowała się go ofiarować również przewodniczącemu, a ten umieści książkę w Kapsule Czasu.

sesja ddz bwa pis 142

Projekty uchwał dotyczyły Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Bielawa, a także wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolu publicznym prowadzonym przez Gminę Bielawa.

sesja ddz bwa pis 145

Więcej informacji na temat sesji RM Bielawy będą mogli Państwo przeczytać w kolejnym nr DTP.

Katarzyna Krzak, fot. Katarzyna Krzak,

katarzyna.krzak@tygodnik.info.pl

 

20 KOMENTARZE

    • Szabelkę wcześniej dostał dxwiniel. Zgadnij od kogo?
     Jednym z istotnych wydarzeń podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się z okazji 90. rocznicy otrzymania przez Bielawę praw miejskich, było wręczenie „Szabli Kilińskiego” – najwyższego wyróżnienia honorowego w rzemiośle. Laureatem zaszczytnego tytułu został Burmistrz Bielawy Ryszard Dźwiniel.

     • Jak ci z cechu tak ochoczo rozdają te szabelki to ja też chcę. To się do was idzie i zamawia czy wystarczy maila wysłać?

 1. Nie kolejna a ostatnia Rada W tej kadencji. I oby to odwiecznie zarzadzajace miastem towarzystwo wreszcie odeszlo. Koniec z tortami..nozami i szablami. Czas na prace. Koniec z bezmyslnym podnoszeniem lap w gore.

  • Kris,na pewno będzie jeszcze w listopadzie sesja, bo przecież trzeba kasę ostatnią jeszcze wziąć. Tam się liczy tylko kasa.

Comments are closed.