Serock wyróżnił Dzierżoniów

Serock wyróżnił Dzierżoniów

12
2
PODZIEL SIĘ

Dzierżoniów otrzymał Medal za Zasługi dla Miasta i Gminy Serock. Wręczono go podczas obchodów 10-lecia współpracy miast zorganizowanych w Serocku na przełomie maja i czerwca.

 dsc_0002_0

Delegacja z Dzierżoniowa uczestniczyła 2 czerwca w uroczystej sesji poświęconej rocznicy 25-lecia wyborów w 1989 r. i podsumowującej proces przemian, jakie zaszły w Polsce i w samorządach. Ważnym punktem tych obrad był czas poświęcony na współpracę partnerską. Takie kontakty Dzierżoniów i Serock rozpoczął 10 lat temu. Od 15 lat Serock współpracuje z litewskim rejonem Ignalina i czeskim miastem Lanškroun – również naszym partnerem.

– Dziesięcioletnia współpraca Serocka i Dzierżoniowa to ciągłe rozwijanie stosunków partnerskich, budowanie i umacnianie przyjaźni i wspólne działania służące mieszkańcom. Udaje się to poprzez wzajemne kontakty mieszkańców i samorządów, wymianę młodzieży i drużyn sportowych. Najlepszym przykładem korzyści wynikających z dobrej współpracy jest wspólna realizacja programu „Omnibus”. Był to unikatowy w skali kraju projekt, który jest doskonałym przykładem pożytku, jaki może nieść ze sobą przemyślana, dobrze zrealizowana i praktyczna współpraca pomiędzy polskimi miastami. Podziękowania za minione dziesięć lat współpracy, są równocześnie deklaracją chęci dalszego rozwijania partnerstwa Serocka i Dzierżoniowa – mówił w Serocku burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun.

Samorządowcy podpisali także deklaracje dalszej współpracy.

UM Dzierżoniów

2 KOMENTARZE

Comments are closed.