Seniorzy w ćwierćfinale pucharu

1
UDOSTĘPNIJ

33349_file

Bez większych problemów awansowali Lechici do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski. Podopieczni Zbigniewa Soczewskiego wygrali pewnie w Piławie Górnej z Piławianką 3:0 (0:0). Po bezbarwnej pierwszej połowie z obu stron, w drugiej przewagę osiągnęli przyjezdni, dokumentując to trzema trafieniami, by w międzyczasie nie wykorzystać rzutu karnego i dwóch „setek”.

Jak na środowy termin, na trybunach stadionu w Piławie pojawiło się sporo kibiców. Niestety dość mocno wiejący od strony pól wiatr popsuł zgromadzonym oglądanie, a zawodnikom grę. I głównie z tego powodu na boisku niewiele się działo, żadna ze stron nie osiągnęła znaczącej przewagi, a strzałów na bramkę było jak na lekarstwo. Pierwsze trzy kwadranse nie mogły się podobać kompletnie. Zakończone bezbramkowym remisem oddawały to, co działo się na murawie.

33347_file

W drugiej części spotkania nieco się rozruszało. Przewagę w środku pola po wejściu Kreta uzyskali dzierżoniowianie i z minuty na minutę powiększała się optyczna przewaga „trójkolorowych”. Dodając do tego fizyczne słabnięcie rywala, bramki były tylko kwestią czasu. Najpierw przed szansą stanął Niedojad, jednak w sytuacji sam na sam przestrzelił nad poprzeczką. Gospodarze mieli dwukrotnie rzuty wolne w odległości 25-30 metrów, jednak kompletnie przestrzelone, a mogły być to bramkowe strzały, gdyż drugie 45 minut gospodarze grali z wiatrem.

33363_file

Kilka minut później składną akcję mogliśmy zakończyć golem, jednak liniowy nieco się pogubił i machał chorągiewką oznaczając pozycję spaloną zawodnika wybiegającego zza obrońców. Co się odwlecze, to nie uciecze. Prawą stroną akcję przeprowadził świeży Buryło, dorzucił w pole karne, a tam z najbliższej odległości do siatki trafił Maciejewski. Z Piławianki uchodziło już powietrze i gra toczyła się do jednej bramki. W 71 minucie dogodną piłkę wykorzystuje w polu karnym Niedojad i podwyższa na 2:0. Jednak to, co zrobił w 80 minucie będzie mu się długo śniło. Otrzymał idealne podanie wzdłuż pola karnego na długi słupek i zamiast uderzyć z pierwszej piłki, próbował opanować skaczącą po kępach futbolówkę, czym zmarnował kapitalną szansę na podwyższenie wyniku W końcówce po faulu na Tycu arbiter podyktował rzut karny, jednak jedenastka została wykonana przez Barskiego w sposób fatalny – lekko i w sam środek Spotkanie miało się ku końcowi, kiedy najładniejszą bramkę meczu zdobył Sylwek Kret, kończąc koronkową akcję drużyny.

33366_file

Dzięki wygranej Lechici awansowali do ćwierćfinału rozgrywek, gdzie w losowaniu czekają : juniorzy Lechii (LDJ), Czarni Wałbrzych i Zamek Kamieniec Ząbkowicki (V Liga), Zjednoczeni Żarów i Orzeł Ząbkowice Śl. (IV Liga) oraz Bielawianka i Polonia-Stal Świdnica (III Liga).

Sztandera – Tyc, P.Paszkowski (56′ M.Paszkowski), Leśniarek (46′ Barski), Błaszczyk, Rakoczy (46′ Pietkiewicz), Korkuś, Bolisęga (56′ Buryło), Cegiełka (46′ Maciejewski), Ochota (46′ Kret), Niedojad

Żółte kartki : Korkuś 2

Czerwona Kartka : Korkuś (79′ za dwie żółte)