Senior + dla mieszkańców Dzierżoniowa

Senior + dla mieszkańców Dzierżoniowa

0
UDOSTĘPNIJ
Miasto znów zdobyło zewnętrzne pieniądze na funkcjonowanie Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Do instytucji dbającej o seniorów trafi dodatkowe 136 tys. zł. Fot: Fotolia

Miasto znów zdobyło zewnętrzne pieniądze na funkcjonowanie Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Do instytucji dbającej o seniorów trafi dodatkowe 136 tys. zł.

Program „Senior +” adresowany jest do nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+. Umożliwia on samorządom ubieganie się o pieniądze na jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie, wyposażenie oraz na zapewnienie funkcjonowania już istniejących placówek.

W minionym roku w ramach programu „Senior Wigor” Dzienny Dom Pomocy Społecznej otrzymał 100 tys. zł. Z tych środków finansowano bieżącą działalność i kupiono dodatkowe wyposażenie. Zdobyte w tym roku pieniądze obniżą tegoroczne koszty funkcjonowania placówki.

Dzienny Dom Pomocy Społecznej zajmuje się opieką osób starszych, angażuje seniorów w życie społeczne miasta i oferuje m.in. możliwość oderwania się od codziennej rutyny. To także miejsce spotkań, w którym można spędzać aktywnie czas, uczestniczyć w terapiach zajęciowych i wspólnych zabawach. Jednym z ważniejszych aspektów działalności placówki jest możliwość poprawy zdrowia poprzez naszą ofertę rehabilitacyjną.

Siedziba Dziennego Domu Pomocy Społecznej znajduje się w willi „Radość Marty”, przy ul. Krasickiego 25, tel.74 831 13 20, www.ddps.pl, ddpsdzierzoniow – konto na Facebooku.

UM Dzierżoniów

UDOSTĘPNIJ

BRAK KOMENTARZY