Ściema roku!

Ściema roku!

9
6
PODZIEL SIĘ

na stronę DTP WASNominację do tytułu ściema roku otrzymuje robienie Polakom wody z mózgu i wzywanie do wybierania między OFE i ZUSem. Myślę, że w tej kategorii będzie faworytem nr 1 i zdecydowanie wygra z zatroskanym o bezpieczeństwo energetyczne kraju Donaldem Tuskiem lub Jarosławem Kaczyńskim oglądającym francuską telewizję z prognozą pogody.

W praktyce Polacy nie mają żadnego wyboru. Jan Vincent, upadły wicepremier i minister finansów, obecnie kandydat do europensji, zdążył już tak zdemolować system, że właściwie obowiązkowym uczynił trwanie przy ZUS. No bo kto przy zdrowych zmysłach wybierze OFE, które mają zakaz reklamowania się i muszą inwestować 75% środków w akcje? Desperaci, albo ludzie naiwni, którzy myślą, że uratują te 2,92% swojej pensji przed żarłocznym państwem i rządzącymi nim politykami z koalicji chłopów z frontem jedności narodowej.

Przestrzegam przed tą naiwnością. Pamiętacie jak obiecywano Wam złote góry, wczasy na emeryturze itp. bzdury, aby napędzić obywateli do wyboru jednego z OFE? Wtedy też naiwnie wybieraliśmy licząc na uratowanie części pieniędzy przed budżetową czarną dziurą, która czym więcej chłonie, tym bardziej się powiększa! Dobrowolnie godziliśmy się, by fundusze tylko za to że są, kradły nam 7% pieniędzy. To był projekt duetu Buzek (PO, wtedy AWS)-Balcerowicz(UD). Tliła się w nas nadzieja choćby na dziedziczenie tego co uda się odebrać ZUSowi.

Kiedy wreszcie ograniczono funduszom skandalicznie wysokie prowizje wydawało się, że sprawy idą w dobrym kierunku. Ale to też tylko ściema była, bo za chwilę rząd PO-PSL skonfiskował połowę naszych wirtualnych oszczędności emerytalnych w OFE. Dodam, że w majestacie prawa. A Prezydent, który stoi na jego straży, nie zawetował stosownej ustawy tylko ją podpisał i skierował do Trybunału Konstytucyjnego. No taki to zdecydowany strażnik Konstytucji…

 Piszę wirtualnych, bo kasa już dawno wyparowała i pozostał jedynie zapis na koncie. To też taka ściema. Ale jakże istotna. Bo zwróćcie państwo uwagę, że nikt nie proponuje Polakom oddania ich pieniędzy i likwidacji OFE. Przecież to byłoby najuczciwsze! Ale takiego wyboru nie ma i nie będzie. Bo tzw. wybór między ZUS i OFE to tylko wybór pomiędzy wirtualnymi zapisami księgowymi. Kasy w tym systemie dawno już nie ma. Albo poszła do właścicieli funduszy, którzy przecież musieli zapłacić za drogie telewizyjne reklamy, akwizytorów, siedziby itp. itd, albo wróciła do budżetu zamieniając się w obligacje, z których większość właśnie umorzono.

W ogóle się nie zdziwię, jak po dokonanym wyborze OFE same zaczną namawiać swoich klientów do przejścia do ZUS. Bo przestanie im się opłacać działać mając tak mało klientów. Cały ten “wybór” kojarzy mi się z alternatywą przedstawioną przez złodzieja, który przychodzi do domu i mówi – mam was okraść w środę, czy w sobotę? Można wybierać, nieprawdaż?!

Sławomir Waś

6 KOMENTARZE

    • A co może PIS? Człowieku jedni drugich są warci. Przed wyborami złote góry a po wyborach jak zawsze. Czyli nic.

  1. Nie głosujmy na PO i PIS. Jest dużo innych partii! Słucham teraz Tuska w TVN 24 po wywiadzie w Radio ZET. Nic konkretnego nie powiedział. Jedyne zdecydowane zdanie wygłosił w sprawie swojego konkurenta Kaczyńskiego. Tak jak powiedziała Masłowska – obaj są siebie warci.

      • SLD rządził już dwa razy. Pokazał jedynie to, że umie tworzyć afery nie gorsze niż konkurencja. Dodatkowo, jakbym miał wybierać między dziadkami rojącymi o przeszłości, a dziewczątkiem o nienachalnej inteligencji typu Klimasara, to chyba bym wolał Partię Papuasów u władzy.

Comments are closed.