Sanatorium „Biały Orzeł” pięknieje!

Sanatorium „Biały Orzeł” pięknieje!

22
1
PODZIEL SIĘ
Członek Zarządu Województwa dr Jerzy Tutaj z prezesem Zarządu Spółki Sanatoria Dolnośląskie Barbarą Grzegorczyk
Członek Zarządu Województwa dr Jerzy Tutaj z prezesem Zarządu Spółki Sanatoria Dolnośląskie Barbarą Grzegorczyk
Członek Zarządu Województwa dr Jerzy Tutaj z prezesem Zarządu Spółki Sanatoria Dolnośląskie Barbarą Grzegorczyk

W modernizowanym właśnie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu województwa dolnośląskiego sanatorium „Biały Orzeł” w Sokołowsku odbyło się spotkanie członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego z Barbarą Grzegorczyk, prezesem spółki Sanatoria Dolnośląskie. Marszałek Tutaj, zapoznał się ze stanem bieżących remontów w Białym Orle, omówiono również planowane remonty obiektu sanatoryjnego „Waligóra”.

Remont obiektu „Biały Orzeł” w Sokołowsku rozpoczął się w 2013 roku i został podzielony na etapy. Wyremontowanych zostanie ok. 90 pokoi. Zakres prac obejmuje: remont i modernizację sal pacjentów, w tym wyposażenie w łazienki, wymianę instalacji wodno–kanalizacyjnej, CO, elektrycznej, wykonanie nowej sieci strukturalnej i instalacji przyzywowej, wykonanie systemu sygnalizacji pożaru, nowej instalacji hydrantowej, wymianę drzwi i okien, modernizację istniejącego dźwigu osobowego oraz budowę nowego panoramicznego dźwigu szpitalnego, a także przebudowę schodów zewnętrznych. Prace obejmą również renowację elewacji budynków. Całość projektu opiewa na kwotę ponad 4 mln 783 tys. zł.

DSC04271

– Obiekt „Biały Orzeł” w Sokołowsku pięknieje w oczach. Cieszę się niezmiernie, że przechodzi on kompleksową modernizację i już za kilka miesięcy będzie mógł przywitać kuracjuszy. Inwestycja wiąże się nie tylko z utworzeniem nowoczesnych gabinetów zabiegowych i odnowionych pokoi dla kuracjuszy, ale także wdrożeniem nowych programów rehabilitacyjnych. Remont finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, a także ze środków własnych Województwa Dolnośląskiego. Angażowanie pieniędzy w podniesienie standardów bazy pobytowej i podwyższenie jakości opieki długoterminowej, sanatoryjnej czy rehabilitacyjnej, w tym wdrażanie nowych rozwiązań, to główne cele, jakie stawia przed sobą i z powodzeniem realizuje Zarząd Spółki Sanatoria Dolnośląskie na czele z Panią Prezes Barbarą Grzegorczyk. Wspólnie z Panią Prezes czynimy starania, aby Sokołowsko stało się miejscowością uzdrowiskową. Pierwszy krok w tym kierunku został już wykonany. Polska Akademia Nauk wydała świadectwo potwierdzające lecznicze właściwości klimatu w Sokołowsku – powiedział dr Jerzy Tutaj, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

DSC04241

W marcu 2013r. Spółka „Sanatoria Dolnośląskie” stanęła do rywalizacji o dofinansowanie projektu pod nazwą „Dostosowanie obiektu Waligóra” w Sokołowsku do prowadzenia opieki długoterminowej nad osobami starszymi, niesamodzielnymi i przewlekle chorymi. Do programu zgłosiło się ponad 580 podmiotów z całej Polski, w tym prestiżowe z długoletnim doświadczeniem. 26 maja 2014r. Ministerstwo Zdrowia – Departament Funduszy Europejskich przekazał oficjalnie Zarządowi Spółki informację, że projekt zajął 18 miejsce z liczbą 129 punktów (na 136 możliwych do uzyskania).

DSC04266

– Wysoka pozycja jaką zajął nasz projekt w rankingu polskich przedsięwzięć służby zdrowia, to szczególne podkreślenie właściwego kierunku rozwoju i wysiłku jaki w ostatnich latach podjęliśmy – zaznacza Barbara Grzegorczyk, prezes Sanatoria Dolnośląskie sp. z o.o.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.