Samochód dla strażaków

Samochód dla strażaków

31
0
PODZIEL SIĘ

EŁ 14.10 tsz Samochód dla OSP Jaźwina

W naszej gminie mamy 5 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Najbardziej rozwijająca się a zarazem niedoinwestowaną była OSP Jaźwina. O tym stanie można mówić już w trybie przeszłym. Z funduszu sołeckiego za 22 tys. zł zakupiono potrzebne wyposażenie i umundurowanie.

Strażacy we własnym zakresie przy pomocy Gminy wyremontowali remizę. Młodzi strażaccy adepci pokończyli potrzebne kursy, szkolenia oraz przeszli badania lekarskie. Aby jednostkę włączyć do podziału bojowego potrzebny był sprawny samochód pożarniczy. Będący na wyposażeniu Star pomimo wielu napraw w dalszym ciągu nie nadawał się do użytku. Po wielu rozmowach i dyskusjach postanowiono przekazać samochód z OSP Łagiewniki do Jaźwiny. Finał jest taki, że w sobotę 4 października został przekazany samochód pożarniczy Jelcz model Star 244 z Ochotniczej Straży Pożarnej Łagiewniki dla OSP Jaźwina. OSP Łagiewniki pozyskała w roku ubiegłym ciężki wóz strażacki JELCZ a tym samym miała w swojej dyspozycji trzy samochody bojowe. Sprawny i dobrze wyposażony średni samochód bojowy mógł zostać przekazany do Jaźwiny bez szkody dla sprawności łagiewnickiej jednostki.

Samochód ma przysłowiowe swoje lata ale będzie jeszcze przez jakiś mógł służyć w Jaźwinie. W gminie od kilu lat postępuje wymiana starych samochodów pożarniczych na młodsze wiekiem i z lepszym wyposażeniem. Jak dobrze pójdzie to 11 listopada na uroczystościach Święta Niepodległości Polski będzie można zobaczyć nowy aczkolwiek już pełnoletni samochód pożarniczy Renault zakupiony przez Gminę dla OSP Sienice przy częściowym dofinansowaniu samych strażaków, mieszkańców Sienic i grona darczyńców. Więcej o tym samochodzie i historii jak doszło do tego zakupu w następnym numerze gazety.

T.Szot

BRAK KOMENTARZY