Rzecznik Policji Informuje

Rzecznik Policji Informuje

9
0
PODZIEL SIĘ

mini_19750Podczas akcji „Wielkanoc 2014” policjanci zadbają o bezpieczeństwo na drogach

Od dziś na drogach powiatu dzierżoniowskiego jak i województwa dolnośląskiego rozpocznie się policyjna akcja „Wielkanoc 2014”. W tym czasie funkcjonariusze spodziewają się zwiększonej ilości samochodów na trasach. Dla wielu osób będzie to czas wyjazdów do najbliższych i znajomych. Policjanci w okresie świątecznym czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich podróżnych. Akcja na drogach potrwa do późnych godzin wieczornych 21 kwietnia 2014 roku.

Podczas prowadzonych działań policjanci zadbają o bezpieczeństwo wszystkich osób podróżujących po drogach powiatu dzierżoniowskiego. Funkcjonariusze w miejscach gdzie będzie wymagała tego sytuacja podejmą interwencje i ułatwią ruch pojazdów na drodze. Szczególną uwagę policjanci zwrócą na główne drogi naszego powiatu, drogi wylotowe z miejscowości, a także rejony kościołów i cmentarzy.

W trakcie wykonywania zadań policjanci zwrócą szczególną uwagę na te kategorie przestępstw i wykroczeń, które są głównymi przyczynami wypadków.

Podczas działań funkcjonariusze będą:

• eliminować z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających

• sprawdzać przestrzeganie ograniczeń prędkości, stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci,

• reagować na naruszających zasady poruszania się po drogach niechronionych uczestników ruchu drogowego,

• prowadzić kontrole pojazdów pod kątem przewożonych osób i ładunków,

• egzekwować stosowanie przepisów ruchu drogowego przez użytkowników dróg, w szczególności w zakresie zachowania się kierujących pojazdami wobec pieszych, poruszania się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników i stosowania się przez nich do sygnalizacji świetlnej,

• egzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń w ruchu dla pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów.

Ciesząc się świąteczna atmosferą nie zapominajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa na drogach.

 

 

 

BRAK KOMENTARZY