Ruszyły prace nad strategią rozwiązywania problemów społecznych

Ruszyły prace nad strategią rozwiązywania problemów społecznych

13
12
PODZIEL SIĘ

Lokalni eksperci od działalności społecznej w różnych obszarach opracują powiatową politykę społeczną na kolejne lata. Inauguracyjne spotkanie zespołu powołanego do tego celu przez Zarząd Powiatu odbyło się 7 maja w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie. Jego przewodniczącym jest wicestarosta Dariusz Kucharski.

strategia1

W tym roku kończy się ważność Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2004-2014. Konieczne jest więc stworzenie nowego dokumentu. Do tego zadania Zarząd Powiatu powołał specjalny zespół.

Zespół tworzą dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych oraz wydziałów Starostwa Powiatowego zajmujących się różnymi obszarami pomocy społecznej. Prace koordynować będzie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia w Dzierżoniowie.

– Do współpracy zaprosiliśmy również przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz dyrektorów gminnych ośrodków pomocy społecznej, ponieważ ich wiedza i doświadczenie może mieć istotny wpływ na kształtowanie lokalnej polityki społecznej – mówi wicestarosta Dariusz Kucharski, przewodniczący zespołu.

W pierwszej kolejności grono specjalistów zdiagnozuje obszary problemów społecznych, takich jak: pomoc społeczna i piecza zastępcza, pomoc osobom niepełnosprawnym i starszym, opieka medyczna, edukacja publiczna, rynek pracy i bezrobocie oraz bezpieczeństwo. Następnie zostaną wyznaczone cele i zadania na przyszłość.

Projekt Powiatowej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2015 – 2025 trafi pod obrady Rady Powiatu najpóźniej do końca października br.

 Starostwo Powiatowe

12 KOMENTARZE

 1. Lansik przyszłego burmistrza Dzierżoniowa? Nie wydaje mi się. Wieść niesie, że startuje Piorun więc Kucharski nie ma szans.

  • Pan Darek popierany jest przez byłego posła a teraz wojewodę Tomasza Smolarza więc sprawa nie jest przesądzona. Ja będę na niego głosował.

   • Tego poparcia akurat bym nie chciał bo to tylko kłopot. A P. Kucharskiemu radze aby odciął się od platformy bo to go obciąża.

 2. W końcu Piorun będzie miał okazję się zmierzyć z bardzo dobrym kandydatem . Pierwsza tura dla Pioruna , druga dla Kucharskiego 60:40 !!! Będzie ciekawie ..

   • Kucharski nie ma szans z Piorunem. Dzierżoniów jest dobrze zarządzany, strefa się powiększa a ludzie maja pracę. Dzierżoniów zmienił sie na lepsze a czego dokonał pan Kucharski jako wicestarosta? Odpowiada za Szpital i nie ma się czym chwalić. Panie Kucharski, szkoda kasy na kampanię bo i tak pan przegra

    • O czym wy piszecie, Darek Kucharski wystartował tylko i wyłącznie dlatego, że Marek Piorun ogłosił był rezygnację z kandydowania. Jeśli by miał kandydować to nigdy by takiego kontrkandydata nie było. Plotka stugębna niesie, że Marek Piorun się rozmyślił, że jeszcze jedną kadencję by chciał poburmistrzować. Czy to prawda i co na to Darek Kucharski – pewnie by trzeba spytać ich samych.

 3. Czar Pioruna pryśnie , Kucharski wygra pewnie może już w pierwszej turze . Piorun przy ostatnich wyborów nie miał kontrkandydata , teraz ma bardzo poważnego .Jeżeli Kucharskiego kampania będzie na najwyższym poziomie wygra !!

 4. Grzmot otoczy sie miernotami a nawet hohsztaplerami bolisrega, szydlow i musi juz odejsc

Comments are closed.