Ruszyła bezpłatna szkoła rodzenia, są jeszcze wolne miejsca

Ruszyła bezpłatna szkoła rodzenia, są jeszcze wolne miejsca

9
0
PODZIEL SIĘ

pr_zdrow

W Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie rozpoczęła się bezpłatna szkoła rodzenia. Zajęcia przygotowujące do porodu i opieki nad noworodkiem zostaną sfinansowane przez Powiat Dzierżoniowski.

Rozstrzygnięty został konkurs na realizację programu zdrowotnego w zakresie profilaktyki przedporodowej w ramach szkoły rodzenia. Zrealizuje go NZOZ Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie. Otrzyma na ten cel z Powiatu Dzierżoniowskiego 10 tys. zł, dzięki czemu udział w programie będzie bezpłatny.

Celem zajęć jest przygotowanie psychiczne i fizyczne do porodu naturalnego oraz pełnienia nowej roli związanej z pojawieniem się dziecka. Podczas 10 spotkań prowadzone będą m.in. wykłady edukacyjne oraz ćwiczenia usprawniające, oddechowe, relaksacyjne i ćwiczenia dotyczące karmienia i opieki nad noworodkiem.

W szkole rodzenia mogą wziąć udział panie zameldowane na terenie powiatu dzierżoniowskiego, będące w 24-25 tygodniu ciąży (optymalnie do 30 tygodnia ciąży), posiadające zaświadczenie od lekarza prowadzącego ciążę o braku przeciwwskazań do udziału w szkole rodzenia. Panie mogą się zgłaszać same lub z osobą towarzyszącą (mężem, partnerem, mamą, siostrą czy koleżanką).

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w dni powszednie w godz. 17.00 – 18.30. Kolejne grupy rozpoczynają cykle spotkań po zapisaniu się minimum 6 osób.

Zapisać się na zajęcia oraz uzyskać szczegółowe informacje można pod nr. telefonu: 724 010 008.

 powiat dzierżoniowski

BRAK KOMENTARZY