Rusza przebudowa drogi powiatowej od Dębowej Góry do Ratajna

Rusza przebudowa drogi powiatowej od Dębowej Góry do Ratajna

20
1
PODZIEL SIĘ

Jeszcze w kwietniu rozpocznie się największa tegoroczna inwestycja drogowa powiatu dzierżoniowskiego.

Będzie ona polegała na przebudowie 8,5 km drogi prowadzącej od Dębowej Góry przez Ligotę Wielką do Ratajna oraz od Olesznej do granicy powiatu. Na jej realizację powiat pozyskał połowę potrzebnej kwoty z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tak zwanych „schetynówek”. Właśnie podpisano umowę z wykonawcą.

 schetyn_debowa1

Modernizacja obejmie dwie drogi powiatowe, które stanowią jeden ciąg – droga nr 3013D zaczynająca się od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 384 na Dębowej Górze i prowadząca przez Ligotę Wielką do Ratajna oraz droga nr 1989D na odcinku od Olesznej do granicy powiatu.

W ramach remontu zostanie wykonana nowa, wzmocniona nawierzchnia na długości prawie 8,5 km. Wiele zmieni się także pod względem bezpieczeństwa – w Ligocie zostanie wybudowany chodnik i zatoka autobusowa, a przy całej drodze zostaną zamontowane lustra, słupki i bariery w miejscach tego wymagających.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 2,9 mln zł. Na jej realizację Powiat Dzierżoniowski pozyskał dotację ze „schetynówek” w wysokości blisko 1,5 mln zł. Poza tym zadanie wesprze gmina Łagiewniki kwotą 250 tys. zł i Nadleśnictwo Świdnica kwotą 8 tys. zł. Pozostałe środki w kwocie ponad 1,2 mln zł będą pochodziły z budżetu powiatu.

schetyn_debowa

Wykonawcą inwestycji jest firma Skanska SA. – Pod koniec kwietnia firma rozpocznie prace przygotowawcze, natomiast prace zasadnicze ruszą po majowym weekendzie – informuje Zbigniew Basisty, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych.

Termin zakończenia przebudowy to 29 sierpnia.

 Starostwo Powiatowe

1 KOMENTARZ

  1. 29 sierpnia ale którego roku? Czyżby powtórzyła się historia z legendarną już droga Dzierżoniów – Łagiewniki?

Comments are closed.