Rowerem bezpiecznie do celu

Rowerem bezpiecznie do celu

14
0
PODZIEL SIĘ

DSC00496

Rowerem bezpiecznie do celu

Policjanci z Dzierżoniowa przeprowadzili działania w ramach kampanii edukacyjnej Rowerem bezpiecznie do celu.. Przeprowadzone w jej ramach działania mają przyczynić się do podniesienia świadomości rowerzystów na temat zagrożeń, z którymi spotkają się na drogach oraz wyrobienia nawyku poszanowania przepisów prawa o ruchu drogowym.

DSC00495

8 lipca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego dzierżoniowskiej komendy włączyli się w ogólnopolską kampanię Rowerem bezpiecznie do celu. W ramach prowadzonych działań policjanci spotkali się z dziećmi uczestniczącymi w półkolonii zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 5.

Podczas spotkania funkcjonariusze omawiali zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze, przepisy ruchu drogowego obowiązujące rowerzystów a także pieszych uczestników ruchu drogowego. W trakcie pogadanki policjanci przekazali także praktyczne rady o właściwych zachowaniu podczas wakacji. Na koniec każdy z uczestników miał możliwość poczuć się jak funkcjonariusz drogówki zasiąść za kierownica policyjnego motocykla.

podinsp. Mariusz Furgała

 

BRAK KOMENTARZY