Rodzinne tropienie smoka

Rodzinne tropienie smoka

11
0
PODZIEL SIĘ

Wycieczka po Dzierżoniowie z mamą i tatą, a do tego trochę tajemnicy, zabawy i śmiechu – taką propozycję mamy dla dzieci z okazji 8 czerwca. Urząd Miast a w Dzierżoniowie zaprasza dzieci w wieku 5-10 lat na wycieczkę rodzinną z przewodnikami „Na tropie dzierżoniowskiego smoka”, a nieco starszych – na „Manewry rodzinne”. Na trasie mnóstwo konkursów i niespodzianek.

 okladka_gotowa-pod_plakat_2014

Przewodnicy nie tylko pokażą nam ciekawe i tajemnicze miejsca, ale i sprawią, że spędzimy czas w rodzinnym gronie, na świeżym powietrzu i zupełnie za darmo. Program zapowiada się bardzo interesująco. W ramach wycieczki będzie można m.in. odszukać smocze ślady, wejść na taras widokowy, a także dowiedzieć się trochę o historii miasta.

Pierwsza z wycieczek skierowana jest do dzieci w wieku 5-10 lat. Podczas spaceru najmłodsi będą rozwiązywać wspólnie z rodzicami zadania, usłyszą ciekawostki o zabytkach Dzierżoniowa, legendy dzierżoniowskie, zrobią samodzielnie przypinki ze smokiem.

W programie ponadto zagadki-malowanki pod hasłem „Co zjadł smok”, rodzinne zawody „Ucieczka przed smokiem”, zadanie przyrodnicze „Co nieco o smoczych śladach” i rozpoznawanie mitologicznych stworów. Na zakończenie wejście na wieżę ratuszową, skąd wystartują fruwające papierowe smoki i zejście do mennicy, gdzie każdy otrzyma pamiątkową monetę.

„Manewry rodzinne” to z kolei propozycja dla rodziców i dzieci w wieku 7-12 lat. Tutaj zasady są następujące. Zespoły rodzinne otrzymają karty z zestawem zadań do wykonania. Będą one dotyczyć zabytków, detali, tablic informacyjnych na Trakcie Smoka. Zadaniem uczestników będzie odnalezienie opisanego miejsca, rozwiązanie zadania, odgadnięcie hasła oraz wysłanie rozwiązania na podany numer telefonu za pomocą SMS-a. Zadania nie będą opierały się na wiedzy uczestników o mieście, a a na wyciąganiu wniosków, obserwacji i wiedzy ogólnej. Grę zakończy podanie wyników i poprawnych rozwiązań.

Każda z rodzin otrzyma gadżety promocyjne miasta. Spotykamy się w Rynku przy figurze Jana Nepomucena o godz.10.00 – młodsza grupa i godz. 12.00 – grupa starsza. Przewidywany czas pierwszej wycieczki to 2 godz., drugiej – ok. 1 godz. Udział w przedsięwzięciach jest bezpłatny. Zabawa gwarantowana.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY