Robił zakupy cudzą kartą kredytową. Teraz odpowie za swój czyn

Robił zakupy cudzą kartą kredytową. Teraz odpowie za swój czyn

0
UDOSTĘPNIJ

Kryminalni z Bielawy zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który robiąc w sklepie zakupy, ponad 30 razy opłacał rachunki cudzą kartą zbliżeniową. Jak wstępnie ustalili policjanci, podejrzany mężczyzna przywłaszczył, zagubioną przez pokrzywdzoną zbliżeniową kartę kredytową. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie kwietnia policjanci z Komisariatu w Bielawie przyjęli zawiadomienie o kradzieży pieniędzy z konta przy użyciu karty kredytowej. Jak ustalili śledczy, za pomocą tej karty dokonano co najmniej 30 płatności w sklepach na terenie Dzierżoniowa, Bielawy i Pieszyc. Wartość tych transakcji została oszacowana na kwotę ponad 600 zł. Sprawą natychmiast zajęli się miejscowi kryminalni.

Prowadzone przez policjantów działania, doprowadziły do wytypowania sprawcy oraz jego zatrzymania. Okazało się, że jest nim – letni mieszkaniec Dzierżoniowa, który został zatrzymany. Podejrzany, składając wyjaśnienia, stwierdził, że całkiem przypadkowo skorzystał z okazji, jaka mu się nadarzyła. W Bielawie na ulicy znalazł kartę kredytową. To jednak nie tłumaczy jego postępowania. Podejrzany już całkiem z rozmysłem przy pomocy karty dokonał ponad 30 razy zakupów na kwotę co najmniej 600 złotych. Dokładna liczba transakcji jest jeszcze weryfikowana. W trakcie przeszukania mieszkania i piwnicy policjanci zabezpieczyli przywłaszczoną kartę kredytową.

Śledczy przedstawili w tej sprawie zarzuty dotyczące kradzieży i posługiwania się cudzym dokumentem płatniczym. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich, którzy posiadają tzw. zbliżeniowe karty płatności, o zachowanie szczególnej ostrożności przy posługiwaniu się tym środkiem płatniczym. Kartę przechowujmy w takim miejscu, aby była ona niedostępna dla innych osób, ponieważ łatwo możemy stracić swoje oszczędności.

KPP w Dzierżoniowie
podinsp. Mariusz Furgała

UDOSTĘPNIJ

BRAK KOMENTARZY