Remonty dróg powiatowych

Remonty dróg powiatowych

15
0
PODZIEL SIĘ

drogi3_niemcza

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Chrobrego w Niemczy. Powstanie tam nowa nawierzchnia i chodniki. Niedługo ruszą też remonty dróg w Jaźwinie i na trasie Uciechów – Dobrocin. W tym roku Powiat Dzierżoniowski przeprowadzi w sumie kilkanaście inwestycji drogowych w wielu miejscowościach za blisko 8 mln zł.

Niemcza

Trwa przebudowa ulicy Bolesława Chrobrego wraz z chodnikami i ulicy Ogrodowej w Niemczy. W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa nakładka na długości ponad 800 mb oraz chodniki po obu stronach jezdni na odcinku 500 mb.

Prace prowadzi firma Eurovia Polska SA z Bielan Wrocławskich. Ich koszt wyniesie 646 tys. zł. Gmina Niemcza wesprze remont kwotą 100 tys. zł. Pozostałe środki będą pochodziły z budżetu powiatu.

Jaźwina

Niedługo rozpocznie się też modernizacja drogi powiatowej w Jaźwinie. Zostanie tam wykonana nowa nawierzchnia na odcinku 500 mb. Remont wykona firma Bisek z Kostomłotów za kwotę 238 tys. zł. Koszt powiatu zostanie zmniejszony o 50 tys. zł – tyle wyniesie pomoc gminy Łagiewniki.

Uciechów – Dobrocin

Do realizacji jest także przygotowana kolejna inwestycja. To przebudowa drogi z Uciechowa do Dobrocina na odcinku 3,1 km. Inwestycję o wartości 524 tys. zł wykona firma Bisek z Kostomłotów. Kwotą 400 tys. zł zadanie dofinansuje Województwo Dolnośląskie, ponieważ tą drogą prowadził objazd w czasie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 384, przez co została ona zniszczona.

drogi1_niemcza

Pozostałe prace

Obecnie dobiega końca modernizacja drogi powiatowej od Dębowej Góry przez Ligotę Wielką do Ratajna realizowana w ramach „schetynówek”. Poza tym prowadzony jest remont drogi we Włókach wraz z budową chodnika i przebudową mostu oraz przebudowa mostów na trasach Bielawa – Piława Dolna i Pieszyce – Kamionki. W przygotowaniu jest kilka innych zadań.

– Remonty na drogach powiatowych są naszym priorytetem w inwestycjach, dlatego każdego roku staramy się przeznaczać na nie możliwie najwięcej środków. W tym roku będzie to kwota blisko 8 mln zł – mówi starosta dzierżoniowski Janusz Guzdek. – Dzięki inwestycjom drogowym poprawiamy nie tylko komfort życia, ale przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie

BRAK KOMENTARZY