Remis Lechii

Remis Lechii

12
1
PODZIEL SIĘ

33217_file

Bezskutecznie próbowali przez 90 minut Lechici przebić szczelny mur, który postawili goście na swojej połowie. Foto-Higiena przyjechała po remis i swój cel osiągnęła, nastawieni jedynie na kontry goście nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką Malca, a na nasze nieszczęście, podobnie z przodu wyglądali „trójkolorowi”. Generalnie oglądaliśmy słaby piłkarsko mecz z małą ilością sytuacji bramkowych.

Podchodząc do  pojedynku nie wiadomo było, czego się spodziewać. Ze względu na uraz kostki Filipa Barskiego, w obronie musiał zagrać Sylwek Kret. Rywale w dwóch ostatnich meczach odnieśli wygrane i wydawało się, że łapią wiatr w żagle. Jednak pierwsze minuty spotkania zupełnie rozwiały te obawy.

33207_file

Goście przyjechali ewidentnie po remis, albowiem dość szybko ustawili się defensywnie i nastawili na grę z kontry. Dzierżoniowianie szybko przejęli więc inicjatywę i prowadzili grę. Ta, owszem, była zdecydowanie lepsza, niż w sobotnim pojedynku ze Śląskiem, jednak nie na tyle dobra, aby poważnie zagrozić bramce Foto-Higieny. Nasze ataki były rozbijane przez szczelny blok defensywny i zagrożenia nie tworzyliśmy prawie w ogóle. Podobnie z resztą jak przeciwnicy, którzy wyglądali jeszcze mizerniej. W pierwszej połowie sytuacji w polach karnych obu drużyn było jak na lekarstwo i garstka ludzi (w porównaniu do soboty) mogła być zawiedziona. Największe zagrożenie było po rzucie wolnym wykonywanym przez Niedojada, który w swoim stylu posłał plasowaną petardę w światło bramki, sprawiającą wiele problemów golkiperowi gości. Niestety do wyplutego przez niego piłki nie doskoczył żaden z naszych futbolistów. Graliśmy dużo piłką, jednak bezproduktywnie, bez większego rozmysłu. Nie przyniosło to najważniejszego – bramek.

33212_file

W drugiej połowie obraz gry nie ulegał zmianie. Nadal biliśmy głową w mur, nie potrafiliśmy rozciągnąć gry na skrzydła, zdecydowanie słabiej, niż na początku sezonu wygląda po Regionach Marcin Buryło, a to rzutuje na naszą postawę w ofensywie. Foto-Higiena najgroźniejszą okazję do zdobycia bramki miała po jednej z kontr, kiedy to Boczarski dostał piłkę na 25 metr i uderzył mocno w kierunku bramki. Piłka sprawiła wiele problemów Malcowi, ale ostatecznie sparował strzał i niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Dzierżoniowianie w odpowiedzi mieli dwie dogodne sytuacje, najpierw Pietkiewicz idealnie obsłużył aktywnego dzisiaj Mariusza Paszkowskiego, a nasz boczny obrońca, który podłączył się do akcji mógł zadecydować o losach meczu, jednak jego strzał minimalnie minął najpierw leżącego już bramkarza, a później dłuższy słupek .

33218_file

Kilka minut później każdy odprowadzał już piłkę do siatki, gdy ta po strzale i rykoszecie minęła golkipera z Gać … by ostatecznie wylądować na słupku. Niestety do niskiego poziomu meczu dopasował się też sędzia Andrzej Urban z Lubania, który podejmował niezrozumiałe decyzje, czym wprowadził na boisku chaos i zdenerwowanie w obu drużynach. W końcowej fazie spotkania Lechici mieli już przytłaczającą przewagę, ale nadal nie potrafili przekuć tego na upragnioną bramkę. Goście nadal grali swoje i próbowali kontrować, jednak ich akcje nie miały aż tyle animuszu, a najbardziej aktywny w ich drużynie Kucyniak był po profesorku odcinany przez Mariusza Paszkowskiego. Niestety mecz kończy się podziałem punktów. Niestety, gdyż musimy odbierać to jako stratę dwóch oczek. Rywal przyjechał po punkt i go osiągnął, nie postawił wysoko poprzeczki, a my nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że w sobotę do Brzegu Dolnego pojedziemy bez dwóch ważnych ogniw – Piotra Pietkiewicza i Mariusza Paszkowskiego, którzy solidarnie otrzymali dziś po czwartej żółtej kartce w sezonie i muszą pauzować.

Malec – M.Paszkowski, Leśniarek, Kret, Tyc, Buryło (77′ Cegiełka), Korkuś, Maciejewski, Pietkiewicz, Ochota, Niedojad (70′ P.Paszkowski)

Mazur – Strójwąs, Pożarycki, Smoliński, Stawowy, Góral, Zięba, Boczarski (90′ M.Przytuła), Wejerowski (64′ Pałys), Kucyniak, Synowiec

Żółte kartki : M.Paszkowski, Tyc, Pietkiewicz, Cegiełka (Lechia) oraz Kucyniak (Gać)

Łukasz Bienias

1 KOMENTARZ

Comments are closed.