Rekord zatrudnienia na strefie – 2106 osób w 2013 roku

Rekord zatrudnienia na strefie – 2106 osób w 2013 roku

14
5
PODZIEL SIĘ

strefa_zatrudnienie

W 2013 r. w dzierżoniowskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zatrudnionych było 2106 osób. To najwyższy wskaźnik w jej historii. Działa w niej obecnie 17 firm, szykują się nowe inwestycje. Do tej pory działające na jej terenie zakłady zainwestowały 683,3 mln zł.

Podstrefa Dzierżoniów zlokalizowana jest w zachodniej części miasta i zajmuje powierzchnię 114,65 ha. Teren podstrefy jest w części terenem niezabudowanym, co stwarza dogodne warunki do kształtowania zabudowy. Oferuje obecnie inwestorom 46,19 ha wolnego terenu.

UM Dzierżoniów

5 KOMENTARZE

  1. Czy to takie trudne? Panie Dźwiniel idź pan do burmistrza Dżierżoniowa i spytaj go pan jak to się robi.

  2. Właśnie! W Bielawie od 4 lat jest podstrefa WSSE i tylko 1 firma zatrudniająca 20 osób, która przeniosła się z Dz-owa do Bielawy nie zatrudniając nikogo z Bielawy na nowym miejscu pracy. Taki to „zaradny” jest burmistrz R. Dźwiniel mający 2 zastępców i opłacanego doradcę – radnego Sejmiku Woj. Dolnośląskiego.

    • To radny sejmiku Dyduch dalej pobiera pieniądze za doradzanie burmistrzowi? Przecież to smierdzi korupcją. Nie jestem prawnikiem ale tak mi sie wydaje.

      • Jest to bardzo nieetyczne bo radny sejmiku ma obowiązek pomagać gminom z jego terenu. I choć jest to korupcja polityczna to jednak niestety u nas nie zabroniona prawnie. A szkoda. Bo tacy cwaniaczkowie nie zarabialiby na tym że mają kolegę burmistrza.

  3. Podstrefa w Dzierżoniowie zastąpiła przemysł który upadł. Odeszło stare przyszło nowe, a to jest przykład, że jak sie chce to można… ale to dzierżoniów, niestety Bielawa może tylko popatrzeć

Comments are closed.