Radni ocenili burmistrza

Radni ocenili burmistrza

9
1
PODZIEL SIĘ

Rada Miejska Dzierżoniowa udzieliła burmistrzowi ostatniego w tej kadencji absolutorium z tytułu wykonania budżetu. Podczas sesji radni przyjęli także Dzierżoniowską Kartę Dużej Rodziny i zadecydowali o rozpoczęciu w tym roku kolejnej ważnej inwestycji na drogach.

sesja_absolutoryjna_po_2014

Udzielenie absolutorium burmistrzowi rozpoczęło przedstawienie sprawozdania z wykonania ubiegłorocznego budżetu. W ostatnim tego typu głosowaniu w tej kadencji radni udzielili burmistrzowi Dzierżoniowa absolutorium 18 głosami za, przy dwóch głosach wstrzymujących się.

– Dziękuję za wsparcie i wspólną pracę na rzecz mieszkańców. Kadencja minęło szybko, a tak się dzieje, gdy jest współpraca i zgoda. Dziękuję dyrektorom naszych jednostek, kierownikom i pracownikom urzędu – mówił tuż po głosowaniu burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun.

Karta rodziny przyjęta

Wprowadzenie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny rozpoczęła ubiegłoroczna wizyta Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w Dzierżoniowie. Właśnie w jej trakcie radni zobowiązali się do wprowadzenia specjalnych ulg dla rodzin, w których jest trójka lub więcej dzieci. Nad zapisami programu pracowała powołana przez burmistrza komisja, w której znalazł się przedstawiciel dzierżoniowskich rodzin wielodzietnych. Podjęte przez radnych prawo umożliwia wspieranie rodzin wielodzietnych, promowanie modeli rodziny wielodzietnej i jej pozytywnego wizerunku oraz zwiększanie szans rozwojowych i życiowych dzieci wychowujących się tych rodzinach.

Program Dzierżoniowska Karta Dużej Rodziny to system zniżek i opłat promocyjnych dla rodzin wielodzietnych. Będzie o nich można przeczytać szczegółowo w tym tygodniu na stronie www.dzierzoniow.pl.

Batalionów Chłopskich i Bielawska do remontu

W tym roku ruszy przebudowa ul. Batalionów Chłopskich i Bielawskiej w Dzierżoniowie. Inwestycję rozpocznie etap obejmujący odcinek dróg od ronda „Żołnierzy Wyklętych” do mostu na wysokości młyna.

Planowane nakłady na inwestycję wynoszą 4 mln 700 tys. zł. Miasto sfinansuje część prac kwotą 1 mln 500 tys. zł. Pozostałą kwotę (3 mln 200 tys. zł) zapłaci właściciel drogi – Województwo Dolnośląskie.

UM Dzierżoniów

1 KOMENTARZ

Comments are closed.