Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych

Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych

6
0
PODZIEL SIĘ

herbJuż niedługo w Urzędzie Miasta Piława Górna zostanie utworzony Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych.

Gmina Piława Górna w marcu 2014 roku przystąpiła do projektu: „Innowacyjne E-Usługi świadczone za pomocą Zintegrowanego Systemu Informatycznego Powiatu Dzierżoniowskiego” współfinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem tego projektu jest świadczenie elektronicznych usług publicznych oraz elektronicznej wymiany korespondencji za pomocą platformy ePUAP. Żeby obywatel mógł załatwić sprawę administracyjną za pośrednictwem internetu (np. wnoszenie pism, wniosków i zapytań) musi posiadać komercyjny podpis elektroniczny lub darmowy Profil Zaufany. W celu otrzymania Profilu Zaufanego należy udać się do punktu potwierdzającego Profile Zaufane.

Do tej pory dla mieszkańców Piławy Górnej najbliższym punktem potwierdzającym Profil Zaufany był Urząd Skarbowy i ZUS w Dzierżoniowie. W najbliższym czasie to się zmieni. Mieszkańcy po wypełnieniu wniosku na stronie ePUAP ( www.epuap.gov.pl ) będą mogli udać się do Urzędu Miasta w Piławie Górnej w celu potwierdzenia Profilu Zaufanego.

Przypominamy:

Profil Zaufany ePUAP to darmowe narzędzie, dzięki któremu obywatel może załatwić sprawy administracyjne drogą elektroniczną bez konieczności wychodzenia z domu.

Profil identyfikuje i opisuje osobę, która korzysta z konta na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Profil Zaufany ePUAP będzie bezpłatny dla wszystkich osób, które założą konto na portalu ePUAP.

UM Piława Górna

BRAK KOMENTARZY