Przegrana Żagwi

Przegrana Żagwi

22
0
PODZIEL SIĘ

zagiew_dzierzoniow_dZdecydowane zwycięstwo odnieśli szczypiorniści KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. w pierwszym meczu baraży 1 stopnia o grę w I lidze ZPRP. Żagiew nie miała argumentów w tym spotkaniu żeby przeciwstawić się silnemu rywalowi w szeregach którego grają zawodnicy z doświadczeniem gry w Superlidze.

Dla Dzierżoniowa gra w barażu jest efektem dobrego sezonu, dobrych wyników i wywalczeniu 2 miejsca w lidze. Ostrowiec swój cały sezon podporządkował awansowi do I ligi, co należy uznać za naturalne mając w składzie takich zawodników jak Dmitrij Afanasjew (wcześniej Lietuvos Jaunimo Rinktine (Litwa), VPU Sviesa-Savanoris (Litwa), Grotta (Islandia), Focus Park-Kiper Piotrków Trybunalski, KS Azoty Puławy, AZS UMCS Lublin). Żagiew 90% swojego składu opiera na wychowankach klubu, których uzupełniają tacy zawodnicy jak Edek i Dominik Madaliński, Łukasz Chorążyczewski oraz Dawid Platt.

W tym spotkaniu rywal był sportowo lepszy dlatego z podniesionym czołem możemy pogratulować dobrego wyniku i dużego kroku w przód w dążeniu do awansu do I ligi.

W minionym tygodniu Żagiew straciła aż dwóch podstawowych zawodników – zerwania więzadeł w kolanie doznał rozgrywający Damian Pikus, a skrzydłowy Tomasz Chwajta złamał nogę na piątkowym treningu. Wcześniej o tym nie wspominaliśmy ale właśnie na takie dodatkowe utrudnienia natrafił MKS prze meczami barażowymi.

Naszym zawodnikom został jeszcze ostatni mecz sezonu w Ostrowcu Św. Panowie wykrzesać jeszcze trochę sił. Za dobry sezon dziękujemy i serdecznie gratulujemy zdobycia 2 miejsca w rozgrywkach II ligi.

Żagiew: Madaliński E., Kurasiński P., Madaliński D. – Adamek 8 (karne 7/8), Dziewic 5, Kurasiński T. 5, Błażkiewicz 2, Lebiedziejewski 2, Matlęga 1.

Ostrowiec: Afanasjew 7, Świeca 6, Zdziech 5, Mroczek 4, Dziura 4, Jeżyna 4, Fugiel 3, Kubisztal 2, Kieloch 2, Biskup 1, Cukierski 1.

Kibicom zgromadzonym w hali im.Jerzego Klempela składamy ogromne wyrazy uznania i wdzięczności za wsparcie i szacunek jaki okazują swojej drużynie nawet w tak frustrujących momentach. Wielkie dzięki za Waszą obecność i zrozumienie SPORTU!

KIBICÓW I TAK MAMY NAJLEPSZYCH !!!

MKS Żagiew Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY