Przedszkole „Na Akacjowym Wzgórzu”

Przedszkole „Na Akacjowym Wzgórzu”

19
0
PODZIEL SIĘ

1

W naszym Przedszkolu „Na Akacjowym Wzgórzu” rozpoczął się nowy rok szkolny, w którym kontynuowane będą zadnia z zakresu podnoszenia świadomości ekologicznej dzieci. W ramach zajęć nasi wychowankowie mogą uczęszczać na zajęcia z języka angielskiego, rytmiki, terapii pedagogicznej i zajęcia z logopedą, mogą również rozwijać swoje zdolności uczęszczając na kółka zainteresowań: plastyczne, taneczne i teatralne.

Jak co roku odwiedzać będą nas artyści z Filharmonii Sudeckiej, pierwsze spotkanie pt. „Podróże po świecie” odbyło się 24 września.

Ponadto w naszej placówce realizowane są: wspomagający pracę logopedy- Program Profilaktyki Logopedycznej oraz Program Promocji Zdrowia zachęcający dzieci do rozwijania zachowań prozdrowotnych.

W naszym przedszkolu staramy się rozwijać u dzieci i rodziców zamiłowanie do pieszych wędrówek oraz zainteresowanie ciekawymi miejscami i zabytkami naszego regionu poprzez realizację programu własnego ” Poznajemy swój region – wyruszamy na górskie szlaki”. Chętne dzieci należące do GRUPY TURYSTYCZNEJ zdobywają srebrną lub złotą odznakę PTTK „Siedmiomilowe buty” uczestnicząc przez cały rok w zaplanowanych wycieczkach. Po pasowaniu na turystę przedszkolaki (zaopatrzeni w odblaski i plakietki z logo przedszkola) mogły już wyruszyć na szlaki. We wrześniu odbyły już się dwie zaplanowane wycieczki:

-do Twierdzy Kłodzkiej, gdzie dzieci poznały historię tego ciekawego fortu, oraz do Szkółki Leśnej w Bojanowicach Nadleśnictwa Świdnica. Podczas spotkania z Leśniczym panem Darkiem, dzieci dowiedziały sie wiele ciekawych rzeczy o uprawie drzew „od nasionka do sadzonki”, a na spacerze w lesie pani Monika Drozdowska opowiadała ciekawostki o florze i faunie naszych lasów.

EŁ 14.10 Przedszlole Pazdziernik 4

RZECZ TO WIELKA NIESŁYCHANIE GDY STARSZAKIEM SIĘ ZOSTANIE!

26 września dzieci pięcio i sześcioletnie zostały pasowane przez panią dyrektor Dorotę Zarzycką na starszaków. Zanim to nastąpiło musiały wykazać się znajomością zasad obowiązujących w przedszkolu, samodzielnością w ubieraniu się.

Każdy pasowany przedszkolak otrzymał na pamiątkę dyplom, plakietkę z logo przedszkola oraz coś słodkiego.

Przedszkolaki Pobiły rekord Guinnessa!

EŁ 14.10 Przedszlole Pazdziernik 2014 2

W ostatni dzień września przedszkolaki z naszego przedszkola znalazły się w gronie 257 500 dzieciaków z całej Polski, które pobiły rekord Guinnessa w… myciu zębów! W Polsce problem próchnicy jest bardzo poważny: prawie 90% dzieci w naszym kraju jest dotkniętych tą chorobą. Pierwsze lata życia dziecka są niezwykle ważne dla przeciwdziałania rozwojowi próchnicy, która może rozwijać się już w momencie pojawienia się pierwszego zęba. Próchnica zębów mlecznych znacznie zwiększa ryzyko próchnicy zębów stałych. We wtorek(30.09) nasze przedszkole dołączyło do innych placówek w całym kraju i ustanowiły rekord Guinnessa w kategorii „Największa liczba dzieci szczotkujących razem zęby”. Dzieci było dokładnie 257 500! Każdy z przedszkolaków otrzymał certyfikat uczestnictwa w biciu rekordu.

Mamy kolejny projekt!

Dolnośląskie Stokrotki to projekt, który otrzymały dotację, na realizację programu zajęć tanecznych dla dzieci i młodzieży. Dotyczący organizacji i prowadzenia zajęć, warsztatów, treningów, układów tanecznych, w miejscowościach i środowiskach grup nieformalnych z utrudnionym dostępem do zróżnicowanej oferty ogólnorozwojowej. Zasadniczym celem Programu jest potrzeba uzupełnienia oferty, zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży z małych miasteczek i wsi Dolnego Śląska. Taka forma współdziałania daje obu stronom korzyści. Wzajemne obcowanie obu grup wiekowych rozwija umiejętność współpracy, stwarza możliwości wzajemnej pomocy, daje poczucie radości z osiągniętego wspólnie rezultatu, a także uczy odpowiedzialności za drugiego człowieka.

1 października 2014 r. na naszym ogrodzie pojawiła się niespodzianka – nowe urządzenie do zabaw. Jest to wielofunkcyjna duża zjeżdżalnia. Nasze przedszkolaki nie kryły swojej radości, przez cały dzień zaglądały w okienka i podziwiały. Już za kilka dni będą mogły wypróbować wyśmienitej zabawy. Urządzenie ogrodowe zostało zakupione przez Radę Rodziców z pieniędzy, które wytrwale wspólnie zbieraliśmy z organizowanych imprez przedszkolnych. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy od dawna prężnie działali na rzecz Rady Rodziców i wspomagali nasze działania włączając się w organizację. Nowej Radzie Rodziców życzymy równie owocnych efektów współpracy.

Bogumiła Roman

BRAK KOMENTARZY