Przedszkole drugim domem

Przedszkole drugim domem

12
0
PODZIEL SIĘ

Pasowanie na starszaka odbyło się przy pięknej pogodzie w sobotnie południe 11 października. Udał się także Piknik Rozmaitości, towarzyszący rodzinnej uroczystości. Zebranych pieniędzy wystarczy na zakup nowej huśtawki na palca zabaw.

20141015_p1

Na coroczne pasowanie w przedszkolu przychodzą całe rodziny. Rodzice dopingują pociechom, wspierając dobrym słowem i samą obecnością. Uroczystość pasowania na straszaka to przecież ważny moment w życiu dziecka, a widok mamy i taty w gronie publiczności sprawia, że przedszkolaki śmielej dzielą się talentem.

20141015_p2

Tegoroczna impreza udała się wyśmienicie. Przy pięknej pogodzie na przedszkolnym placu zebrał się prawdziwy tłum piławian. Najpierw wystąpiły dzieci z grup młodszych. Trzylatki zatańczyły „Kotki dwa”, a grupy „Jeżyki” i „Jagódki” zaśpiewały piosenkę „Przedszkolaczek”. Potem starsze dzieci recytowały wierszyki, a piosenką „Przedszkole drugi dom” zapowiedziały, że są gotowe do ślubowania. Kulminacyjnym momentem było złożenie uroczystej przysięgi, po której goście „czarodziejskim ołówkiem” dokonali aktu pasowania. Za piękny występ wszystkie dzieci otrzymały prezenty, ufundowane przez Radę Rodziców.

20141015_p3

Po części oficjalnej rozpoczął się Piknik Rozmaitości. Na zorganizowanych przez rodziców stoiskach czekało pyszne jedzenie, a zabawie towarzyszyła loteria fantowa i losowanie nagrody specjalnej, czyli „kosza rozmaitości”. Podczas gdy gimnazjaliści i rodzice przedszkolaków malowali dzieciom twarze, ogromna „Maskotka Mrówka” zapraszała chętnych na sesję zdjęciową, zaś tajemnicza wróżka częstowała słodyczami.

20141015_p4

Impreza udała się wspaniale. Zebrane środki finansowe pozwolą na wzbogacenie placu zabaw o nową huśtawkę. Organizatorzy serdecznie dziękują gościom, wśród których znaleźli się Burmistrz Piławy Górnej Zuzanna Bielawska i Wiceburmistrz Izabela Woronowicz, Przewodnicząca Rady Miejskiej Halina Przepiórka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Piławie Górnej Renata Pauczuki Dyrektor Gimnazjum Edyta Lisowska oraz Księgowa Miejskiego Ośrodka Kultury Lucyna Pstrąg.

20141015_p5

Kierują też gorące podziękowania za wsparcie do rodzin przedszkolaków i dzieci tak licznie uczestniczących w corocznym święcie przedszkola.

20141015_p6

UM Piława Górna

BRAK KOMENTARZY