Przedszkola w wakacje

Przedszkola w wakacje

11
0
PODZIEL SIĘ

Wakacje za pasem. Także dla przedszkolaków. Ale wielu z nich rodzice będą jednak musieli zostawić pod czujnym okiem przedszkolanek. Które placówki będą pracować latem? Sprawdź.

 p2-005

Listy, na które rodzice wpisują dane dzieci potrzebujących opieki w wakacje, wiszą w przedszkolach publicznych od maja. W mieście w każdym miesiącu wakacji będzie jedno dyżurujące przedszkole. W lipcu będzie to otwarte od godz. 6.30 do 16.00 Przedszkole Publiczne nr 2, do którego będą uczęszczać dzieci z nieczynnych w wakacje PP 1 i PP 7 (dzieci z innych przedszkoli nie będą przyjmowane, chyba, że będą wolne miejsca). Odpłatność jak w ciągu roku szkolnego – każda godzina powyżej 5 – 1 zł, za całodzienne wyżywienie – 6 zł.

W sierpniu dyżur pełnić będzie Przedszkole Publiczne nr 1, czynne w godz. od 6.00 do 16.00. Odpłatność – za każdą godzinę powyżej 5 – 1 zł , trzy posiłki 6 zł, dwa – 4,70 zł. Placówka może też przyjąć dzieci z innych przedszkoli niż publiczne. Warunkiem jest zgłoszenie się do przedszkola do końca czerwca i wpłacenie zaliczki w wysokości 50 zł (potem jest ona odliczana w ogólnym rozrachunku za odpłatność).

Na innych zasadach pracują przedszkola niepubliczne. Te prowadzone przez siostry salezjanki przy ul. Spacerowej czynne będzie tylko w lipcu. Podobnie Przedszkole Niepubliczne nr 4, które jednak przyjmie wszystkie chętne dzieci. Opłata miesięczna wynosi 220 zł + 7 zł dzienna stawka żywieniowa.

W lipcu czynne będzie także Niepubliczne Przedszkole „Szóstka”, otwarte na dzieci z innych przedszkoli. Opłata stała to 220 zł miesięcznie, stawka żywieniowa – 7 zł dziennie.

W sierpniu natomiast pracować będzie „Słoneczna Piątka „, która również przyjmuje dzieci z innych przedszkoli. Opłata stała wynosi tam 220 zł, stawka za wyżywienie – 7 zł na dzień.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY