Przedostatnia robocza sesja

Przedostatnia robocza sesja

12
0
PODZIEL SIĘ

53_sesja_rm_2014_synagoga_1 (1)

Grażyna Orłowska-Sondej, ksiądz Tadeusz Chlipała i Mariusz Drapikowski zostali Honorowymi Obywatelami Dzierżoniowa. Uchwały w tej sprawie podjęli radni podczas wrześniowej sesji. Rozpoczęły ją gratulacje dla młodych mieszkańców uczestniczących w kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Podjęte w czasie poniedziałkowych obrad uchwały były jednymi z ostatnich w kończącej się kadencji. Rada Miejska zatwierdziła m.in. odrębne obwody do głosowania w zbliżających się wyborach samorządowych, udzieliła bonifikaty na sprzedaż gruntów i zawarła porozumienie z Województwem Dolnośląskim w sprawie letniego i zimowego utrzymania dróg wojewódzkich przebiegających przez Dzierżoniów.

Radni zadecydowali także o wydzierżawieniu Dzierżoniowskiemu Klubowi Bokserskiemu Sali przy ul. Daszyńskiego na prowadzenie działalności szkoleniowo-treningowej. Wcześniej klub przy pomocy miasta generalnie wyremontował budynek.

W części poświęconej finansom dokonano zmian w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej miasta, określono wysokość podatku od nieruchomości i wysokość opłaty za posiadanie psa.

53_sesja_rm_2014_synagoga_5

Radni przyjęli także oświadczenie w sprawie ochrony dzieci i młodzieży przed ideologią gender, wysłuchali informacji o wykonaniu budżetu za pierwsze półrocze i sprawozdania z pracy burmistrza w okresie międzysesyjnym.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY