Przeciw nowotworom u dzierżoniowskich maluchów

Przeciw nowotworom u dzierżoniowskich maluchów

58
0
PODZIEL SIĘ

172 dzieci przebadano w ramach akcji „NIE nowotworom dla dzieci” dofinansowanej przez Dzierżoniów – miasto z inicjatywą. Badania USG dla dzieci dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat prowadzone były w ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda, który 8 i 9 kwietnia stanął na dzierżoniowskim rynku.

 badania_mc_donald_po

Samorząd zapłacił za wynagrodzenie dla lekarzy przeprowadzających badania z NZOZ Top Medical z Lublina 11,5 tys. zł.

Celem badań przesiewowych USG była dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Lekarze przyjmowali w ambulansie – mobilnej stacji medycznej, składającej się poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt ultrasonograficzny.

Po badaniu dziecka rodzice otrzymywali każdorazowo wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie. U części dzierżoniowskich maluchów wykryto pewne nieprawidłowości. Dzięki temu rodzice będą uważnie kontrolować niepokojące zmiany lub szybko podejmą leczenie dzieci. Bo to właśnie od wczesnego wykrycia zmian nowotworowych zależy szansa na wyleczenie.

Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda zawitał do Dzierżoniowa z inicjatywy posłanki na Sejm RP Haliny Szymiec-Raczyńskiej.

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY