Prywatna osoba jak Ośrodek Kultury

Prywatna osoba jak Ośrodek Kultury

16
0
PODZIEL SIĘ

Wakacje sprzyjają aktywności na świeżym powietrzu. Ośrodki Kultury i najróżniejsze organizacje działające w miastach planują wtedy zajęcia typowo wakacyjne wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i rodziców. Zdarza się również tak, choć niezwykle rzadko, że to prywatni aktywiści biorą sprawy w swoje ręce i przygotowują dla lokalnej społeczności coś wyjątkowego…

Architekt krajobrazu i animator kultury Agnieszka Juraszek, bielawianka postanowiła zorganizować w tym roku zajęcia dla dzieci z każdej części miasta. Na to zadanie otrzymała stypendium z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na zainteresowanych czekać będzie projekt: „Reanimacja podwórek”, kolejno potem wydarzenia eventowe, warsztaty projektowe dla młodzieży oraz gra terenowa.

Postanowiłam jako osoba prywatna ubiegać się o dofinansowanie z Ministerstwa na projekty animatorskie, edukacyjne. Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się to dofinansowanie uzyskać. Zajęcia, które organizuję, będą dotyczyły twórczości przestrzennej, pracy w przestrzeni, propagowaniu wartości kulturowych – mówi pomysłodawczyni projektu.

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie będzie w tym pomagał jako partner . To naprawdę ciekawa inicjatywa, która ma na celu zainteresować dzieci aktywną zabawą i odciągnąć od cyfrowego świata.

Twórcze zajęcia mają być realizowane w każdej części miasta na placach zabaw i nie tylko.

Akcja nazywa się „Przestrzeń społeczna”, to platforma dobrej przestrzeni, przestrzeni przyjaznej ludziom. Pierwszym projektem jest REANIMACJA PODWÓREK (realizowany w Bielawie), w ramach której odbędzie się szereg warsztatów podwórkowych dla dzieci, happeningi, pikniki osiedlowe i gra miejska.

Projekt rusza już w przyszłym tygodniu!

Śledźcie informacje na temat realizowanych projektów na Facebooku:

https://www.facebook.com/przestrzenspolecznaa/timeline

 

10407961_742120095846496_2578063216547109354_n

BRAK KOMENTARZY