Prymusi ze szkół powiatowych nagrodzeni

Prymusi ze szkół powiatowych nagrodzeni

12
0
PODZIEL SIĘ

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniowie szkół powiatowych otrzymali nagrody finansowe za wyniki w nauce. Zasłużyło na nie 143 uczniów. Wysokość stypendium była uzależniona od osiągnięć i wyniosła maksymalnie 500 zł.

DSC_0279

Aby otrzymać nagrodę, trzeba było pilnie pracować przez cały rok szkolny. Na koniec uczniowie szkół prowadzonych przez powiat musieli uzyskać średnią ocen co najmniej 5,2 w gimnazjum, 5,0 w liceum, 4,75 w technikum oraz 4,0 w zasadniczej szkole zawodowej. Te kryteria spełniły 143 osoby.

Wcześniej – podczas zakończenia szkoły przez uczniów ostatnich klas liceów i techników – stypendia otrzymało 35 osób.

– Wysokość stypendium zależy od osiągnięć i w szkołach ponadgimnazjalnych wynosi maksymalnie 500 zł, a w gimnazjum 350 zł – mówi starosta Janusz Guzdek.

W ostatnim dniu roku szkolnego 27 czerwca starosta Janusz Guzdek wręczając nagrody, gratulował prymusom sukcesów w nauce, a wszystkim uczniom życzył słonecznych i bezpiecznych wakacji

Program wspierania edukacji uzdolnionych uczniów obowiązujący w powiecie dzierżoniowskim obejmuje również osoby, które mają wybitne osiągnięcia w nauce, sztuce lub sporcie. Termin składania wniosków dla tej grupy uczniów mija 7 lipca, a nagrody zostaną wręczone we wrześniu.

Późniejszy termin wynika z konieczności udokumentowania, a następnie przeanalizowania osiągnięć.

Co istotne, ten sam uczeń może otrzymać dwie nagrody, jeśli tylko spełni kryteria określone dla obu grup.

Łączna pula środków na stypendia za osiągnięcia w roku szkolnym 2013/2014 wynosi70 tys. zł.

powiat dzierżoniowski

BRAK KOMENTARZY