Protest w Piławie!

Protest w Piławie!

16
5
PODZIEL SIĘ

W Piławie Górnej mieszkańcy dziś będą protestować, ulica Piastowska może być przez to zablokowana przez niemal 2 godziny. Szczegóły na plakacie, który przysłali organizatorzy protestu.

protest

5 KOMENTARZE

 1. Tego jeszcze w Polsce nie było, ale w Piławie Górnej się wydarzyło.
  Nadchodzi nowa metoda załatwiania spraw przez lokalną samorządową władzę. Burmistrz wraz z organizatorami protestu (zwolennikami wyborczymi nam panującej) w celu pokazania, że są razem z mieszkańcami, próbuje za wszelką cenę zamazać swoją nieudolność w rozwiązywaniu problemów.
  Naprawdę trzeba być zdesperowanym, aby podjąć taką decyzję.
  Nie dajcie się nabrać.
  Każda władza powinna być oceniana od efektów swojej pracy a nie od chęci załatwienia jej. Władza samorządowa Piławy Górnej do tej pory z tym tematem sobie nie poradziła co oznacza, że podjęte działania nie dały pozytywnego rezultatu.
  Czy były to działania wystarczające?
  Widać, że nie. Natomiast władza zapewne sądzi, że Tak.
  Każdą pracę ocenia się po wynikach, a nie od ilości napisanych pism.
  Mam w związku z tym duże wątpliwość co dobrych intencji organizatorów tego protestu.

 2. Proponuję kolejne protesty pod siedzibą „starego” Urzędu Miejskiego i „nowego”.
  Koszty protestu będą niewielkie, ponieważ można do tego celu wykorzystać banery, które wiszą na ogrodzeniu przy ulicy Piastowskiej 69. Należy zastąpić nazwę FIRMY DEDAL wyrazami Burmistrz we wszystkich przypadkach.
  Pierwszy protest powinien dotyczyć:

  Gminy powiatu dzierżoniowskiego zawiązały porozumienie powołujące spółkę w ramach której Wodociągi i Kanalizacja miały prowadzić wspólne inwestycje i uśrednić cenę doprowadzania wody i odprowadzania ścieków. Taki zabieg powodował dwie zasadnicze korzyści: pozwalał pozyskać bardzo znaczące dofinansowanie inwestycji i sprawiał, że małe gminy nie będą przepłacały, bo doprowadzenie wody do końcowego odbiorcy jest tam znacznie droższe niż w gminach o dużym zagęszczeniu użytkowników kranów. W dodatku wkład własny gmin przy inwestycjach zamieniał się na udziały w firmie Wodociągi i Kanalizacja sp. z o.o., której gminy są współwłaścicielami. Te udziały w każdej chwili można sprzedać, gdyby sytuacja finansowa przycisnęła gminę, albo gdyby gwałtownie potrzebne były pieniądze na inne inwestycje. Do spółki nie przystąpiła Piława Górna twierdząc, że potrafi sobie zapewnić środki finansowe.
  Poniżej podaję link o kolejnych inwestycjach, które będą przeprowadzane przez WiK Dzierżoniów bez udziału Piławy Górnej.
  http://ddz.doba.pl/?s=subsite&id=42190&mod=1

  Drugi protest powinien dotyczyć:
  Piławianie mieszkają w ruderach. Za dziesięć lat niektóre budynki będą wyglądać jak budynek na Pl. Piastów 4. Aby zmienić tą sytuację Urząd Miasta (czytaj Burmistrz) szykuje SOBIE nową siedzibę za około 3 000 000 zł. Widać z tego, że jesteśmy bardzo bogatą Gminą aby na tak niewątpliwy szlachetny cel wydać tyle kasy. Za tę kwotę można było wybudować nowy budek mieszkalny lub wyremontować około 20 budynków.
  Ale po co?.
  Władza najlepiej wie co nam jest potrzebne!.
  Piława się zwija. To się robi miasto emerytów. Władza zamiast inwestować w rozwój miasta, wymyśla na siłę projekty nikomu nie potrzebne. Miasto zadłuża się, nie widać przemyślanych działań. Są działania wyłącznie pozorowane – pod publikę – a to nie daje w dłuższej perspektywie szans na rozwój miasta.

Comments are closed.