Prawym okiem – Zdziwienia ciąg dalszy

Prawym okiem – Zdziwienia ciąg dalszy

18
11
PODZIEL SIĘ
Janusz Maniecki
Janusz Maniecki
Janusz Maniecki
Janusz Maniecki

Patrzący w telewizor każdego dnia mogą mieć problemy ze zrozumieniem tego co szklany ekran pokazuje. Okazuje się bowiem, że nie ma bardziej nieprzejednanych wrogów rosyjskiej „tyranii” niż liderzy niestety jeszcze rządzącej koalicji. Gdyby o sile i znaczeniu państwa decydowały słowa i internetowe wpisy bylibyśmy światowym mocarstwem. Od niedawna co prawda, ale zawsze…

Premier i jego ministrowie prześcigają się w wypowiedziach ostrych, jednoznacznie pokazujących jak oceniają rosyjskich przywódców i ich działania. Aż dziw ,że Rosja to wytrzymuje i już nie zdecydowała o wycofaniu wojsk z Krymu.

Gdybyś jednak Drogi Czytelniku spróbował samodzielnie poszukać informacji i to niekoniecznie przekazywanych przez przychylne rządzącej koalicji media, obraz może się radykalnie zmienić.

Bo oto okazuje się, że „odwaga i bezkompromisowość” koalicyjnych liderów w realnych działaniach, poza telewizyjnym studiem, są już mniej widoczne. Pisałem już o tym przy okazji kompromitacji (nieostatniej zapewne) pana Sikorskiego żądającego od NATO wprowadzenie 10 tysięcy żołnierzy do Polski ( wobec rodzimych dziennikarzy) i jego całkowitą uległość w rozmowie z ministrami Niemiec i Francji. Oba wydarzenia dzielił tylko kwadrans …do tego trzeba talentu a nie tylko lat nauki…Odważne pohukiwania z ekranu pozwalają zatuszować np. zgodę MON na loty rosyjskiego samolotu zwiadowczego cztery dni nad Polską w celu „oceny stanu polskich baz wojskowych”.

No to jak to jest panowie politycy ? Z jednej strony codziennie wyciągacie zaciśnięte kułaki w stronę Rosji a z drugiej dajecie zgodę na szpiegowanie własnych baz wojskowych ? Dziwny doprawdy łamaniec…

Nie można mieć cienia wątpliwości, że to wszystko co wyprawiają politycy koalicji jeszcze niestety rządzącej to tylko przedwyborczy retusz. Aby nikt nie pamiętał ich postępowania w sprawach ważnych i błahych, uległości tak gdzie należało mieć własne zdanie, braku zdania tam gdzie należało o sprawy polskie walczyć. By nikt nie pamiętał „polityki na kolanach”, kompromitujących zachowań i słów. Czy im się uda zależy od naszej, Polaków, zbiorowej pamięci.

W przededniu 10-go kwietnia z wadowickiego rynku usłyszeliśmy słowa „ Ojciec Święty mówił wtedy, że „solidarność to zawsze jeden z drugim”, że „solidarność to nigdy jeden przeciw drugiemu” . Jeżeli Drogi Czytelniku sądzisz, że to słowa jednego z polityków PiS bądź któregoś z kościelnych hierarchów to Jesteś w błędzie. Myśl tę wypowiedział obecny premier rządu , po Mszy św. w wadowickiej bazylice. Nie odmawiam nikomu prawa do zmiany poglądów, ale to także ostry polityczny zakręt…

No i dobra wiadomość na koniec. Odwoływany nieskutecznie już trzy razy minister zdrowia doprowadził w niedługim czasie do tego, że Polska znalazła się w rankingu europejskiego indeksu zdrowia na 31 miejscu na 34 ankietowane kraje. Pewnie, że znajdą się media  (jeżeli drobiazg ten zauważą), gdzie „ekspert” stwierdzi, że przecież nie jest najgorzej bo przecież trzy kraje są jeszcze za nami…Niestety zdziwień takich jak opisane powyżej będzie coraz więcej przez 25 maja.

Janusz Maniecki

11 KOMENTARZE

  1. A JA ZDZIWIONY NIE JESTEM. KOLEJNY RAZ NIE CZYJE SIĘ ZASKOCZONY. W ciemno za każdym razem mogę przewidzieć co będzie w art. szanownego manieckiego i podaję WSZYSTKO TO WINA TUSKA I JESZCZE RZĄDZĄCEJ PARTII PLATFORMY OBYWATELSKIEJ to będzie w następnym jego artykule jak jest i w tym.

  2. Wieść niesie, że odprawialiście egzorcyzmy. Jestem ciekawy czy odniosły skutek. A tak na poważnie to może pan coś napisze o rozmiarach członka Hofmana, o nie zapłaconych rachunkach prostytycce a nie tylko o złych rządach Tuska i jego ekipy.

  3. Otwieram wczoraj telewizor a tam śpiewający Donald. Potem konferencja z Bieńkowską na której chcieli rozśmieszyć zebranych. Nic z tego nie wyszło łącznie ze śpiewającym premierem. Potem obejrzałem spot 10 lat świetlnych i poczułem, że nikt ze zgromadzonych tam notabli nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

    • a o czym ma pisać jak nie o upadku POlski POd tym rządem – najgorszym od II wojny Swiatowej. Czy jest jakas dziedzina w POlsce ktorym moglby sie ten okropny rzad POchwalić?????????????????????/

  4. Pan Maniecki się kompromituje …już niesie plotka że szkoła gdzie jest dyrektorem ma wychowywać prawdziwych pisorów

Comments are closed.