Prawym okiem – The day after…

Prawym okiem – The day after…

16
12
PODZIEL SIĘ
Janusz Maniecki

Starsi z Szanownych Czytelników pamiętają zapewne amerykański film pod tym właśnie tytułem,

Janusz Maniecki
Janusz Maniecki

pokazujący świat po nuklearnej wojnie. Powolne wymieranie ludności małego miasteczka gdzieś w Kansas…W ostatnim tygodniu taśmowa bomba zburzyła błogi spokój koalicji niestety jeszcze sprawującej władzę. Podobno nagrań prominentnych działaczy partii postępu i nowoczesności jest na 900 godzin !!! Zapowiada się więc długi serial.

Nie udał się wyćwiczony przez lata telewizyjny przekaz pana Tuska, że „nic się nie stało”. Taki wniosek z poniedziałkowej konferencji zburzyła groteskowa akcja ABW w siedzibie tygodnika „Wprost”. Osłupiali Polacy zobaczyli scenki jakby żywcem wyjęte z Monthy Pytona – walkę fizyczną o laptop, niemrawe działania prokuratorów i agentów, wszystko w świetle kamer i przy włączonych mikrofonach. No i pointa – pozostawiona na miejscu „przeszukania” służbowa walizka ABW. Czy trzeba lepszego dowodu ,że państwo od 7 lat istnieje tylko „teoretycznie” ?

Nie mnie łamać głowę nad tym, kto inspirował dziennikarzy „Wprost”, bo o tym, że taśmy nie są wynikiem żadnego dziennikarskiego śledztwa wiedzą już nawet dzieci. Kto by to jednak nie był, to załatwił na pewno jedną rzecz – całkowicie sparaliżował bieżącą działalność centralnych organów wykonawczych. Nie ma wątpliwości, że w gorączce poszukiwania sprawców przecieku nie ma czasu na nic innego.

Trzeba więc odłożyć na bok kwestię niekorzystnych zapisów „pakietu klimatycznego”, mały ruch graniczny z Kaliningradem, blokadę wydobywania w Polsce gazu łupkowego, skrajnie niekorzystnej umowy na zakup rosyjskiego gazu, konfliktu na Ukrainie, zakupu bubla pod nazwą „pendolino” i dziesiątków innych. Przecież w kolejce do publikacji czekają „taśmy Bieńkowskiej i Wojtunika”, „Kwiatkowskiego i Kulczyka”, Grasia, Karpińskiego itd. Kto w rządzie ma teraz głowę do innych rzeczy niż łapanie sprawców przecieku – i może o to właśnie chodziło tym, co rozmowę Belki z Sienkiewiczem upublicznili. Czy jakaś gazeta albo telewizor wspomina jeszcze o sprawie zakupu willi w Kazimierzu Dolnym przez parę eksprezydencką? I być może o to także chodziło….

Krajem naszym – „postawem sukna” z poprzedniego mojego artykułu, targają sąsiedzi, zdając sobie sprawę ze słabości i umowności suwerennych władz Polski. Straciliśmy w ostatnim tygodniu wiele na międzynarodowej arenie i tracić będziemy nadal. Nikt nie rozumie bierności premiera w sprawie natychmiastowego zdymisjonowania podsłuchanego ministra. Nikt w demokratycznych krajach nie rozumie dlaczego rezygnacji nie złożył dotąd prezes NBP, właściwie to nikt nie poniósł żadnych politycznych nawet konsekwencji. Czy to nie świadczy o prawdziwości tezy, że państwo nasze istnieje już tylko „teoretycznie”? W realnej polityce, poza telewizyjnym opium, liczy się siła, konsekwencja i samodzielność. Żadnej z tych cech władze polskie nie wykazują od lat siedmiu. Oby nie było już zbyt późno na przebudzenie Polaków i wspólne podjęcie niezbędnych sanacyjnych działań. Najbliższe dni zdecydują….

Janusz Maniecki

P.S. Politycznej groteski ciąg dalszy – rachunek za podsłuchany obiad Belki z Sienkiewiczem zapłacił NBP/ a co nie stać go ?/, ale na fakturze wystawcą nie jest wcale słynna już restauracja „Sowa…” ale poprzednia, istniejąca w tym miejscu – „Karczma Słupska” – lokal mokotowskiego gangu i dealerów narkotykowych. Cóż dodać….

12 KOMENTARZE

 1. A czy pan dyrektor w szkole piła za swoje czy szkolne ? i czekamy na felieton : Pijak na drodze = niebezpieczeństwo !!!

 2. Prawicowy wieszcz WIESZCZY upadek kraju, ludzi i zwierząt. CAŁY ŚWIAT UPADNIE bo w Polsce rządzi Tusk.

 3. nie upadnie tylko juz jest padniety o czym świadcza oni sami na taśmach. Rząd Tuska = tragedia i upadek Polski

  • A co maja taśmy wspólnego z rządem. Kilku idiotów przy wódzie nagadało głupot i Co. Wy nigdy po pijaku nie gadaliście rzeczy za które kiedy wytrzeźwieliście trzeba było się wstydzić.

   • Można to tak wytłumaczyć, jednak głupoty gadane po pojanemu nierówne są głupota gadanym po pijanemu.
    Chociaż, żeby sie ten rzad wstydzić potrafił, to i nadzieja byłaby.

Comments are closed.