Prawym okiem – Koniec pewnej epoki…

Prawym okiem – Koniec pewnej epoki…

15
10
PODZIEL SIĘ
Janusz Maniecki
Janusz Maniecki
Janusz Maniecki

Dziwnym zrządzeniem Boskiej Opatrzności w dniu eurowyborów, gdy przegrywała koalicja sprawująca władzę w Polsce, zmarł generał Wojciech Jaruzelski.

Co prawda telewizyjni macherzy w powyborczy wieczór potrafili wykonać szpagat na dwunastnicy i „udowodnić”, że zwyciężyła partia, która przegrała, ale nie do takich przecież „kwiatków” przyzwyczaiła nas ta ekipa przez ostatnie siedem lat.

Informacja o śmierci przewodniczącego WRON-y przyćmiła mało przecież ważną o osunięciu się odcinka dopiero co oddanej drogi szybkiego ruchu, zapadnięciu się ulicy w Warszawie koło legendarnej już budowy „drugiej nitki” metra, czy oddaniu wreszcie do użytku mostu w Małopolsce nad szerokim na 50 centymetrów strumykiem !!! Inwestycja , która kosztowała ponad 200 mln zł. trwała tylko o dwa lata dłużej niż budowa 8-mio kilometrowego mostu przez Bałtyk między Danią i Szwecją. I niech kto powie, że PO nie potrafi i nie można tu żyć lepiej…

PKW już ponad dobę liczy wyniki z pozostałych 9% okręgów, co wywołuje zdziwienie politologów z całego kontynentu. Ale przecież nie od dziś wiadomo, że nieważne jak kto głosuje, ale istotne jest kto….kontroluje serwery. Jak by jednak nie wyglądały ostateczne wyniki eurowyborów, widoczny jest już trend w większości krajów. W Wielkiej Brytanii i Francji wygrali prawicowi eurosceptycy, w Grecji tacy sami wrogowie UE tylko, że lewicowi. Frekwencja była komiczna, w Słowacji wyniosła np. 13%, w Czechach / po dwóch dnia głosowania/ – 19,5%, w Polsce ok.22%. Oznacza to, że realne poparcie dla dwóch największych krajowych partii wyniosło 6-7% głosów wszystkich uprawnionych do głosowania…no za wiele to nie jest.

Wracając zaś do zgonu byłego pierwszego sekretarza KC PZPR, premiera, ministra obrony narodowej, szefa WRON-y, w końcu prezydenta RP przypomnieć trzeba, że to on właśnie kilkadziesiąt lat z nadania „sowieckich” odgrywał istotną rolę w systemie kontrolowania i utrzymania w posłuszeństwie Polaków wobec „bratniego” ZSRR.

Tym, którzy już rozpoczęli chocholi taniec w rytm pytania – „Powązki czy katedra” przypomnę obrazki z pierwszych dni stanu wojennego, rozjechany czołgami strajk w „Wujku” , ofiary manifestacji z Gdańska, Lubina, Krakowa, Wrocławia, zastrzelonego w Nowej Hucie Bogdana Włosika, zatłuczonego milicyjnymi pałkami Grzegorza Przemyka czy choćby śmierć ks. Jerzego. A jeżeli i to nie przekonuje obrońców jednego z „ludzi honoru” to dedykuję im czarno – białe zdjęcia z grudniowego czwartku w Gdyni w 1970 roku z prośbą o rzetelne przypomnienie, jaką i tam rolę odgrywał zmarły generał.

Nie mnie wtrącać się do Boskich wyroków, ale jest coś symbolicznego w dacie odejścia ze świata człowieka, który całą epokę wywierał piętno na polską czy też „polską” rację stanu.

Generał Jaruzelski stoi dziś już przed trybunałem najsprawiedliwszym, jemu pozostawmy sąd a historykom życzmy sukcesów w pracy nad rzetelnym oddaniem losów , dokonań i porażek tego człowieka.

Janusz Maniecki

10 KOMENTARZE

 1. P. Janusz, Jaruzelski za 15 , 20 lat będzie uznany za zbawcę narodu. Będzie bohaterem o którym dzieciaki będą uczyć się w szkołach a ludzie solidarności będą uznani za wichrzycieli i terrorystów którzy chcieli wymordować i zagłodzić polaków.

 2. Co najlepsze prawidła głosi moralnie skończony gość ….który po pijanemu jedź samochodem ( dzięki że szybciej policja go złapała niż nie zrobił tragedii na ulicy) ….wieży w zamach smoleński i prowadzi szkołę przyszłych wielbicieli Jarosław wielkiego. Droga gazeto wstyd aby ktoś taki pisał ……

  • Anonimie nie wpadaj w zbiorową histerie!!! Nawet jak gość wypił to co się stało? Według ciebie od tej chwili powinien wyznawać wiarę w tuskobus czy co?

  • Och ci dzielni policjanci znów stanęli na wysokości zadania. zapraszam panów do mojej bramy na Błękitnym gdzie stoi 15 łysych i codziennie piją.

  • Po co o tym piszesz Anonimie. Widac sam masz problem…ze soba, no ale ty jestes zwyklym Anonimem a moze raczej śmiesznym Anonismem. Marka Kotanskiego trz kiedys namierzyli…ich coz ti byla za wspaniala, piekna afera…bo przeciez o to cu tytaj chodzilo, prawda? Lrpiej sue teraz czujesz, dowartiaciowales sie? Jezelu tak to pamietaj ze to na chwilke ci przyniesie ulge, ppotem falej bedziesz szukal.

  • Jak PO oszukuje Polaków
   UJAWNIAMY: Porozumienie wyborcze Platformy Obywatelskiej i Janusza Korwin-Mikkego
   Brylujący ostatnio w szeregach Platformy Obywatelskiej Michał Kamiński na antenie Radia ZET straszył słuchaczy koalicją Jarosława Kaczyńskiego i Janusza Korwin-Mikkego. Tymczasem okazuje się, że to PO zawarło porozumienie z formacją Korwin-Mikkego. W 2001 roku władze Unii Polityki Realnej „bez wahania poparły wstępny program Platformy”. Ujawniamy główne założenia tego dokumentu.

   – Wybory mogą otworzyć drogę do koalicji Jarosława Kaczyńskiego z Januszem Korwin-Mikkem. Był przecież zdolny do koalicji z Lepperem. Tylko, że to nie będzie komedia, to będzie horror! – mówił na antenie Radia ZET Michał Kamiński.

   Portal niezalezna.pl dotarł do archiwalnego komunikatu z oficjalnej strony Platformy Obywatelskiej datowanego na 21 maja 2001 rok. Z treści wpisu wynika, że władze UPR bez wahania poparły wstępny program Platformy. Sam komunikat został już co prawda usunięty ze strony PO, jednak jego kopie zachowali zapobiegliwi internauci.

   „Środowiska UPR uczestniczą z budowaniu Platformy Obywatelskiej od pierwszych dni jej istnienia; władze UPR bez wahania poparły wstępny program Platformy wyrażany w zobowiązaniach Andrzeja Olechowskiego, Macieja Płażyńskiego i Donalda Tuska” – głosi tekst porozumienia. „Kreatywność i determinacja członków UPR, mimo kontrowersyjnych często form ekspresji i radykalizmu sformułowań, wzmocni Platformę Obywatelską” – czytamy dalej.

   Poniżej przedstawiamy główne założenia porozumienia:

   – członkowie UPR będą startować do Sejmu z list Platformy, wezmą udział w prawyborach Platformy;

   – członkowie UPR będą brali udział w prawyborach Platformy, w czasie których zostaną wyłonieni jej kandydaci na posłów. W prawyborach weźmie udział m.in. wiceprezes UPR Leszek Samborski. Kandydaci rekomendowani przez UPR podlegają tym samym rygorom, co wszyscy pozostali kandydaci Platformy Obywatelskiej.

   – Jeżeli przedstawiciele UPR w wyniku prawyborów uzyskają miejsce, które będzie ich satysfakcjonowało, to na tym miejscu pozostaną; jeżeli nie, to będą startowali z ostatniego miejsca na liście – powiedział Leszek Samborski w rozmowie z PAP. Podpisaliśmy to porozumienie i ono nas satysfakcjonuje” – mówił Samborski. Zadeklarował też, że członkowie UPR, którzy wejdą do parlamentu z list Platformy będą brali udział w zjeździe założycielskim nowej partii. – UPR zawsze mówiła o tym, że w Polsce trzeba zbudować dużą partię centro- prawicową, jeżeli po wyborach parlamentarnych uda się coś takiego skonstruować, to jesteśmy jak najbardziej za tym – powiedział wiceprezes UPR.

 3. Jaruzel zmarl, Wielki Doradca bula w dniu wyborów i kto bulowi teraz doradzi????????????????

Comments are closed.