Prawym okiem – Ale to już było…

Prawym okiem – Ale to już było…

24
11
PODZIEL SIĘ

maciecki13 kwietnia 1943 roku niemieckie radio podało informację o odkryciu koło Katynia masowych grobów oficerów polskich pomordowanych przez Sowietów trzy lata wcześniej.

Wiadomość tę potwierdziły polskojęzyczne gazety wydawane pod niemiecką kontrolą w Generalnym Gubernatorstwie, z osławionym „Nowym Kurierem Warszawskim” na czele.

Rzecz jasna niemal natychmiast Sowieci podnieśli ogólnoświatowe larum , że „ ohydne wymysły Goebbelsa i spółki na temat rzekomego masowego mordu na polskich oficerach dokonanego przez Sowiety w 1940 roku nie mają nic wspólnego z prawdą. Mimo tego kłamstwa te zostały podchwycone przez ministerialne kręgi rządu Sikorskiego…” W efekcie Sowieci zerwali stosunki dyplomatyczne z rządem Sikorskiego 25 kwietnia 1943 roku, premier Sikorski taktownie zginął w Gibraltarze w lipcu tego samego roku, miesiąc wcześniej Niemcy wskutek agenturalnej prowokacji aresztowali komendanta AK – Stefana Roweckiego. Trzeba trafu, że w tym samym czasie w Moskwie „spontanicznie” powstał tzw. Związek Patriotów Polskich, który w niedługim czasie utworzył za zgodą Stalina I Korpus Polski w Sielcach nad Oką.

Spytasz Drogi Czytelniku – po co ten długi, historyczny wstęp?

Dlatego by pokazać, że nawet mało wiarygodne media potrafią przekazać prawdziwe informacje. Dziś wiemy ,że katyńskiego mordu dokonali Sowieci, planując go wcześniej i wykonując ze zbrodniczą precyzją. Ale wiele jeszcze lat po wojnie, nie tylko w naszym „obozie”, za prawdę uchodziła depesza TASS, obciążająca za te zbrodnie Niemców.

Dwa tygodnie temu tygodnik „Wprost” rozpoczął publikację podsłuchanych rozmów dygnitarzy koalicji jeszcze niestety sprawującej władzę w Polsce. Pokazana została w nich demoralizacja, nepotyzm, lekceważenie prawa, które mogą i powinny przerażać.. Handlowanie stanowiskami, kpiny z sojuszy międzynarodowych, naginanie przepisów konstytucji do realizacji doraźnych, partyjnych celów, sytuują nasz kraj w gronie bananowych republik a nie państw demokratycznych. Wszystko to o czym pisało wielu takich jak ja publicystów pokazało się jasno – zwielokrotnione przekonaniem o bezkarności, wyjątkowości tej „elity”, która trwa tu już od 7 lat przy władzy.

I jaka jest narracja głównych krajowych mediów ?

Po pierwsze – nic się nie stało. To już tradycyjna odpowiedź na każdą kolejną aferę i wpadkę tej władzy. Po drugie – trzeba łapać tego kto podsłuchał i opisał rozmowy „elity” – choć przekazał jej prawdziwy obraz i słownictwo. Swoją drogą jakiż prymitywizm wypływa z tych opublikowanych „taśm”. Knajacki język ale i ograniczony horyzont myślowy, dialogi właściwe raczej dla sitwy niż zatroskanych o państwo urzędników. Po trzecie – mówienie i pisanie o tym „godzi w interes państwa i jego bezpieczeństwo…” Czyli „ jak Kali ukraść krowy to jest ok…” Ileż pychy i samozadowolenia jest w tych słowach, powtarzanych karnie za panem Tuskiem przez „polityków” partii rządzącej jeszcze. No i po czwarte w końcu – przecież „Wprost” jest niewiarygodnym tygodnikiem/ od dwóch tygodni rzecz jasna/ bo przecież przeszłość redaktora naczelnego itd.

A Ty Drogi Czytelniku gdy usłyszysz powyższe argumenty powtarzane wielokrotnie przez telewizor, przypomnij sobie informację obrzydliwej, niemieckiej „gadzinówki” z 13 kwietnia 1943 roku i pomyśl samodzielnie. Jeżeli w tym nazywanym przez Polaków w czasie okupacji „kurwarze” przekazano prawdziwą informację o katyńskiej zbrodni to i „Wprost” pewnie nie zmontował samodzielnie „taśm hańby” PO, a z tego wniosek, że aktualnie rządzący także o Tobie i Twoim życiu tak naprawdę myślą. Warto dalej na nich stawiać ?

Janusz Maniecki

11 KOMENTARZE

 1. Jak ludzie mogą myśleć samodzielnie skoro w każdych dostępnych mediach zionie propagandom w stylu – rosyjscy agenci, grupa węglowa itp. a ten biedny rząd musi sie bronić przed bezpardonowym atakiem złych ludzi.

  • Tzw dobrej woli, szczerości, uczciwości i dobrych manier brakuje po każdej stronie a każdy sądzi wg siebie. Kijem Wisły nie zawrócisz…

   • no jak zwykle w takiej sytuacji kompromitacji PO-PSL lemingi mówią ” dobrych manier brakuje PO kazdej stronie”- To jest wlasnie szczyt manipulacji ,ze paskudę POrównuje się do wszystkich. Nie znami juz takie numery – a
    Nie wysilaJ SIĘ w obronie tych POpaprańców

    • kilos POpaprańcy wiecznie życ nie będą. Będzie inny rząd, może nawet większościowo PIS. Osobiście życzę PISowi byc większością – zobaczymy wtedy dobre, uczciwe maniery. Nie ze mną już takie numery- kilos.

 2. Autorowi tekstu także ktoś zmanipulował wynik w wydychanym powietrzu !!!! Polecam artykuł w gazecie „Chlanie i honor” !!!

 3. Oto oblicze platformy. Idzie Michał Boni i dostaje plaskacza od Janusza Korwin-Mikke lat 72. Co robi Boni? Odwraca się i oddaje? NIE oczywiście biegnie do mediów i żali się, że 72 letni dziadek klepnął go w ryj.

  • Boni to też dziadek. Dziadek dziadka walnął z plaskacza. To co uchodzi w piaskownicy, dziadkom po prosu nie wypada. A to co robisz to się nazywa manipulacja.

 4. kilos mało mnie obchodzi jakie będą ich standardy. W moim życiu liczy się to jakie mam ja – a w Twoim, czyje się liczą?

 5. Jak się skończyła sprawa jady na podwójnym gazie ? czy szkoła poczyniła jakieś kroki ?

Comments are closed.