Pracowite wakacje zapaśników z ,,SOWA” Pieszyce

Pracowite wakacje zapaśników z ,,SOWA” Pieszyce

40
0
PODZIEL SIĘ

20.8.14BrzegD. Sylwia M Dzaksar

Podczas wakacji młodzi zawodnicy i zawodniczki z klubu SOWA Pieszyce uczestniczyli w kilku obozach sportowych. Pierwszy obóz odbył się na poczatku lipca w Zakopanym. Na tym zgrupowaniu kondycyjnym chodziły po Tatrach i wspinały się na Kasprowy Wierch, Giewont, Morskie Oko.

Najlepsze nasze zawodniczki Sylwia i Marzena Martyka przebywały od 18 do 27 lipca w Giżycku na zgrupowaniu Kadry Polski LZS. Na zgrupowanie Kadry Juniorek Młodszych do Raciborza w dniach 16-27 sierpnia powołane zostały Paulina Martyka i Paulina Łochańska.

23.8.14SOWA Pieszyce+ZKS Górażdze+Kadra DŚL

W dniach 18-25 sierpnia w Kompleksie Hotelowo-Sportowym ,,Rokita” w Brzegu Dolnym przebywali na obozie sportowym najmłodsi zapaśnicy i zapaśniczki z SOWY Pieszyce. W ośrodku tym przebywało w tym czasie w sumie ponad 40 młodych adeptów zapaśniczych oraz tenisisci stołowi z Niemiec i z Dolnego Śląska.

 

Na obozie główny nacisk kładziono na naukę i doskonalenie techniki oraz taktyki w walce. Doskonalono również elementy podnoszące motorykę gibkość, zwiność i wytrzymałość. Podczas zgrupowania wszyscy trenowali 2 razy dziennie oraz brali udział w rozruchu i grach zespołowych. Organizowano również naukę pływania na basenie. Były wyjścia do Parku Linowego EXTREME i wspinano się po torach o różnym stopniu trudności.

23.8.14BrzegDol SÓWKI

Na początku zostali wszyscy przeszkoleni przez instruktorów jak bezpiecznie przepinać się na linach i przejść przez przeszkody. Przechodząć przez tory było wiele emocji, strachu oraz radości jak się ukonczyło trasę.

Głównym zadaniem zorganizowanych obozów była organizacja czasu wolnego podczas wakacji dla dzieci i młodzieży. Prowadzono naukę techniki zapaśniczej, propagowano wśród nich zdrowy oraz higieniczny styl życia. Klub SOWA Pieszyce dzięki wsparciu lokalnego samorządu a zwłaszcza Burmistrzów Miasta Pieszyce Panów Mirosława Obala i Pawła Brzozowskiego miał okazję zorganizować zgrupowania sportowe dla dzieci z Pieszyc i prowadzić zajęcia sportowe w Pieszycach podczas wakacji.

galeria

BRAK KOMENTARZY