Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa i Dzień Dawcy

Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa i Dzień Dawcy

9
0
PODZIEL SIĘ

W poniedziałek 2 czerwca odbędą się dwie powiatowe imprezy pod wspólnym hasłem „Ratuj życie, żyj bezpiecznie”. Jedna będzie miała miejsce na parkingu marketu Kaufland, gdzie na najmłodszych będzie czekała moc atrakcji. Druga skierowana jest do dorosłych i stwarza okazję zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku. By zwiększyć szanse na życie chorym na białaczkę, oddać krew będzie można w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Słowiańskiej 6 w Dzierżoniowie.

dd1

Powiatowy Dzień Bezpieczeństwa

Impreza plenerowa z okazji Dnia Dziecka na parkingu Kauflandu potrwa od godz. 11.30 do 13.00.

Głównym celem Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa jest przekazanie mieszkańcom powiatu, a w szczególności dzieciom i młodzieży, jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia oraz jak udzielać pomoc przedmedyczną.

Podczas pikniku edukacyjnego zaplanowano wiele atrakcji, a wśród nich: miasteczko ruchu drogowego, pokaz specjalistycznego sprzętu dzierżoniowskiej policji i straży pożarnej, pokaz sprzętu ratownictwa medycznego, promowanie zasad zdrowego odżywiania, a także konkursy i inne zabawy dla najmłodszych.

 dd2

Powiatowy Dzień Dawcy

Natomiast od godz. 11.00 do godz. 17.00 będzie można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego, a tym samym podarować nadzieję na nowe życie osobie chorej na nowotwór krwi. Akcja już po raz czwarty jest organizowana w Zespole Szkół nr 3 w Dzierżoniowie.

Dawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg, bez większej nadwagi. Rejestracja polega na wypełnieniu formularza i oddaniu zaledwie 4 ml krwi potrzebnej do przeprowadzenia badania genetycznego. Dołączając do bazy dawców Fundacji DKMS można zostać dawcą dla chorego zarówno w Polsce, jak i gdziekolwiek na świecie.

Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL. Tego dnia będzie można także oddać krew w ramach honorowego krwiodawstwa.

Zapraszamy!

Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie podejmuje wiele działań mających wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Oprócz zakupów inwestycyjnych to liczne akcje profilaktyczno-edukacyjne skierowane do dzieci, młodzieży i do dorosłych. Projekt „Ratuj życie, żyj bezpiecznie” jest jedną z nich.

– Zachęcam mieszkańców powiatu do uczestnictwa w imprezie – mówi starosta dzierżoniowski Janusz Guzdek. – Organizując ją, chcemy promować bezpieczne zachowania w sytuacji zagrożenia, a także wesprzeć cenną inicjatywę poszukiwania dawców szpiku.

Organizatorami powiatowej akcji są: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Zespół Szkół nr 3 w Dzierżoniowie, Fundacja DKMS Polska oraz Kaufland Polska – Dzierżoniów.

plakat_db_dd

powiat dzierżoniowski

BRAK KOMENTARZY