Powiat Dzierżoniowski najlepszy na Dolnym Śląsku

Powiat Dzierżoniowski najlepszy na Dolnym Śląsku

12
3
PODZIEL SIĘ
Starosta Janusz Guzdek i wicestarosta Dariusz Kucharski
Starosta Janusz Guzdek i wicestarosta Dariusz Kucharski

Powiat Dzierżoniowski zwyciężył w plebiscycie „Euro – Powiat” organizowanym przez Fundację Gospodarczą i otrzymał certyfikat potwierdzający, że spełnia on wymogi najlepszych powiatów Unii Europejskiej.

Ogólnopolski plebiscyt wyłania najlepsze samorządy, które coraz bardziej zbliżają się do swoich europejskich odpowiedników pod względem infrastruktury, komfortu życia mieszkańców, aktywności władz lokalnych oraz rozwoju i przedsiębiorczości.

Fundacja Gospodarcza „Euro – Partner” do tej pory zorganizowała plebiscyt w kilku województwach. W piątek 19 września w sali koncertowej Polskiego Radia Wrocław rozstrzygnięto I edycję dolnośląskiego plebiscytu, której patronowali: Minister Gospodarki, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Wojewoda Dolnośląski.

Podczas gali finałowej Powiat Dzierżoniowski został uznany za najlepszy wśród powiatów w całym województwie. W nagrodę otrzymał certyfikat i prawo do używania tytułu „Euro – Powiat” do końca 2017 roku.

Certyfikat został przyznany na podstawie oceny Kapituły, w skład której weszli: wicemarszałek województwa Jerzy Tutaj, doradca wojewody Dariusz Dudojć oraz przedstawiciele mediów. Kapituła oceniała głównie sposób zarządzania oraz rozwój powiatów w latach 2010-2014, biorąc pod uwagę różne kategorie życia społecznego.

– Ta nagroda jest dla nas dużym wyróżnieniem. Traktuję ją jako docenienie naszych dotychczasowych działań – mówi starosta Janusz Guzdek. W uroczystej gali Powiat Dzierżoniowski reprezentował wicestarosta Dariusz Kucharski.

Certyfikat stanowi potwierdzenie, że Powiat Dzierżoniowski spełnia wymagania najlepszych Powiatów Unii Europejskiej.

 Powiat dzierżoniowski

3 KOMENTARZE

 1. Dziwne to bardzo, że brak jest Piławy Górnej na czele z Burmistrz Zuzanną Bielawską.
  Czytając Wieści z Piławy Górnej(wydawane pod patronatem Burmistrza), która ocenia wyłącznie SIEBIE w samych superlatywach (pod każdym względem) nie została doceniona.
  Dlaczego tak się stało?
  W Piławie Górnej już wszystko co miła być zrobione jest na najwyższym poziomie. Takich Gmin nie bierze się pod uwagę w plebiscycie, ponieważ my jesteśmy przodownikami w ocenianych „dyscyplinach”. Biznes, ekologia, inwestycje, kultura, sport, turystyka i nie tylko to – jest u nas jak powszedni chleb.
  Burmistrz ogłosiła nawet konkurs na logo, hasło, maskotkę i produkt turystyczny Piławy Górnej.

  • Powinieneś się Dariuszu cieszyc, że tysiące turystów zwali sie do waszego miasteczka. Otwieraj pensjonat i trzep kaSKE 🙂

Comments are closed.