Potrzebne otrzeźwienie!

Potrzebne otrzeźwienie!

15
2
PODZIEL SIĘ
Sławomir Waś
Sławomir Waś
Sławomir Waś

Byłem w szoku kiedy dowiedziałem się o skali protestów w Brazylii przeciw mistrzostwom świata w piłce nożnej. Rozumiecie Państwo? W Brazylii! Gdzie futbol jest niemal religią (prawie jak w Dzierżoniowie ).

Tam chyba też mieli za dużo panien Marczułajtis, które nie policzyły na kalkulatorze ile pieniędzy idzie na “igrzyska”, gdy wielu nie stać na “chleb”. Czyżby projekty typu “miś” powodowały w społeczeństwach otrzeźwienie?

Jagna Marczułajtis nie jest już twarzą kandydatury Krakowa do organizowania ZIO. Partia matka stosuje tą taktykę ostatnio dość często. Wcześniej spuściła zegarmistrza Nowaka, pasażera Protasiewicza, miłośniczkę Madonny – Muchę, cmentarnego rozmówcę Chlebowskiego i wielu innych.

Trudno mieć zastrzeżenia do takiej praktyki jeśli nie jest traktowana wybiórczo. Chciałoby się usłyszeć, że Marszałek Jurkowlaniec został odwołany za skandal z projektem typu “miś”, czyli portalem za 66 milionów, a nie za to, że jest schetynowcem. Albo kto jest odpowiedzialny za kolejny projekt “miś”, czyli tzw. portal dla bezdomnych EMP@TIA i kiedy straci stanowisko.

Ta sprawa zbulwersowała mnie szczególnie. 49 milionów złotych za kolejną stronę w internecie. I 2 miliony co rok na jej utrzymanie. Ja wiem, że to przekracza Państwa wyobraźnię. Spróbuję więc użyć takiego bliskiego mi porównania. Otóż 50 milionów złotych to jest tyle, ile zbiera w ostatnich latach podczas Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

To jest kwota, którą rokrocznie wspomaga polskie szpitale kupując mnóstwo potrzebnego sprzętu, prowadząc programy edukacyjne i profilaktyczne. Aby zebrać taką kwotę lokalne Sztaby angażują ponad sto tysięcy wolontariuszy w CAŁEJ POLSCE i poza jej granicami. I jak tu nie zadać sobie pytania: po co to wszystko?! Skoro jakiś urzędnik koalicji PO-PSL potrafi wydać taką kwotę na stronę www. Stronę, z której skorzystało do marca kilkadziesiąt osób i 230 urzędów. A odwiedziło ją 35 tysięcy osób, czyli mniej niż jakąś lokalną stronę internetową.

Czy my też otrzeźwiejemy tak jak Brazylijczycy? Ile jeszcze jest takich projektów “miś”, o których opinia publiczna jeszcze się nie dowiedziała? Czy wybierzemy zmianę ludzi przy korycie, czy ludzi, którzy chcą to koryto zlikwidować? Czy krakowianie dadzą się wrobić w zmarnotrawienie kolejnych milionów na przedolimpijskie strony www lub ekspertyzy itp. koszty? Okaże się 25 maja.

Sławomir Waś

2 KOMENTARZE

  1. Te sprawy wyszły. A ile jest takich o których nie wiemy. Ile milionów poszło w błoto?

  2. W dupie się poprzewracało tym politykom. Gdyby mieli wydać swoje no w tedy byłby zgrzyt ale jak wydaje się pieniądze ludzi to hulaj dusza piekła nie ma.

Comments are closed.