Poświęcenie Sztandaru w Bielawie

Poświęcenie Sztandaru w Bielawie

16
19
PODZIEL SIĘ

Poświęcenie Sztandaru. Bielawski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował rok akademicki

24 pazdziernika 041

Bielawski Uniwersytet Trzeciego Wieku w czwartek, 16 października zainaugurował nowy rok akademicki 2014/2015. Ten wyjątkowy dla wszystkich słuchaczy dzień rozpoczęło uroczyste poświecenie i nadanie sztandaru dla Uniwersytetu. Wydarzenie miało miejsce w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bielawie.

24 pazdziernika 047

Mszę Świętą celebrował J. E. ks. Bp Adam Bałabuch. W uroczystościach udział wzięli burmistrzowie miasta, Ryszard Dźwiniel wraz z Mariuszem Pachem i przewodniczącym Rady Miejskiej, Leszkiem Stróżykiem, a także przedstawiciele wszystkich placówek oświatowych, poczty sztandarowe oraz słuchacze i sympatycy Bielawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przy wypełnionym po same brzegi kościele J. E. ks. Bp Adam Bałabuch dokonał poświęcenia sztandaru. Po uroczystej Mszy Świętej goście wysłuchali wykładu inaugurującego, który na tę okazję przygotowała dr Walentyna Wnuk, a dotyczył on Jana Pawła II, jako wzór pomyślnego starzenia się. W rozpoczynającym nowy rok akademicki dniu, odbył się także koncert Barbary Pachury.

24 pazdziernika 049

Bielawski Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał 31 stycznia 2005 roku, na posiedzeniu członków założycieli podjęto uchwałę o powołaniu stowarzyszenia i jego władz, tj. zarządu i komisji rewizyjnej. Przyjęto także główne cele i zadania UTW:

• włączanie ludzi starszych do systemu kształcenia ustawicznego,

• aktywizacja intelektualna, psychiczna i fizyczna,

• promocja zdrowego stylu życia,

• rozwijanie profilaktyki gerontologicznej,

• poprawa jakości życia osób starszych,

• stwarzanie warunków do dobrego starzenia się,

• rozwijanie różnych zainteresowań oraz umiejętności,

• popularyzacja i wspieranie wartościowego sposobu życia wśród ludzi w wieku późnej dorosłości,

• stwarzanie warunków do: rozwoju intelektualnego, realizacji procesów integracyjnych, koordynacji działań zdrowotno-rehabilitacyjnych.

24 pazdziernika 002

25 kwietnia 2005 r. Sąd Rejonowy we Wrocławiu wydał postanowienie o wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego stowarzyszeń. 20 czerwca 2005 r. BUTW otrzymał nr identyfikacyjny REGON. 26 września 2005 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego w Bielawie odbyła się Inauguracja Pierwszego Roku Akademickiego 2005/2006. Wykład inauguracyjny wygłosiła dr Walentyna Wnuk, a referat o działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Polsce Zofia Odjas. 20 lutego 2006 r. odbyło się Walne Zgromadzenie członków zgromadzenia, na którym podjęto uchwałę o powołaniu nowego zarządu na czteroletnią kadencję. 25 stycznia 2010 r. na Walnym Zgromadzenie wybrano nowy Zarząd BUTW i Komisję Rewizyjną. Po zakończonej kadencji w dniu 3 marca 2014 r. w wyniku wyborów powołano obecnie działający skład zarządu i komisji. Prezesem BUTW jest Grażyna Smolińska, która w rozmowie z nami niejednokrotnie wspominała, że każdy mieszkaniec miasta może dołączyć do grona słuchaczy, a dlaczego warto?

Być może dlatego, że każdego dnia organizowane są rozmaite zajęcia. Każdy słuchacz może zapisać się do klubu dyskusyjnego – dobrej książki i filmu, czy na zajęcia z Aerobiku w wodzie, lub Warsztaty fotograficzne. Poza tym dojrzali Bielawianie poznają język angielski, niemiecki i włoski. Dodatkowo organizowane są wieczorki taneczne, sekcja wzajemnej pomocy, sekcja rowerowa, czy zajęcia muzyczno – wokalne. Jak widać nie tylko dzieci i młodzież ma prawo do edukacji, tak naprawdę każdy z nas, bez względu na wiek może poszerzać swoje horyzonty, zarówno na tle naukowym czy kulturowym.

Katarzyna Krzak, fot. Katarzyna Krzak,

katarzyna.krzak@tygodnik.info.pl

 

 

 

 

 

 

19 KOMENTARZE

 1. Dlaczego nie biorą przykładu z Papieża Frańciszka. Takie bizancjum
  w tak biednym mieście i to jeszcze z kim byłym I sekretarzem Dźwinielem.

 2. I pani Basia Pachura też? To ona grała i śpiewała w naszym kościele? Co tu jest grane Księże Proboszczu? Jako oddany parafianin przestaję to rozumieć! A może Dźwiniel to Księdza Proboszcza jakaś rodzina? Wszak Dźwiniel umie się wszędzie ustawić! Normalnie zgroza!!!

  • Z udziałem aż 104 delegatów obradowała w dniu 22 marca 1986 roku konferencja przedzjazdowa PZPR w „Bielbawie”. W referacie wprowadzającym do dyskusji, wygłoszonym przez I sekretarza KZ Ryszarda Dźwiniela, przedstawiona została szeroka ocena sytuacji społecznej, gospodarczej i politycznej w przedsiębiorstwie…
   Partyjna konferencja jak zwykle zajmowała się wszystkim: surowcami, materiałami, przędzą, sklepami, wydziałem Komunikacji, parą i węglem.
   Ubolewano, że wszelką pracę ideologiczną marnotrawi wystawanie 2 – 3 dni w kolejkach za odrobiną węgla.

   Podczas konferencji delegatami na konferencję wojewódzką wybrano Ryszarda Dźwiniela, … Jerzego Jankowskiego,…

   „Chwała” partyjnym, PZPR–owskim bohaterom.

   http://boleslawstawicki.blogspot.com/2014/10/pzpr-odc-29.html#more

 3. Można powiedzieć, że Kościół, w tym również Kościół bielawski, polityką się nie zajmuje. Można usiąść w „swojej izdebce” i modlić się, szukając oświecenia, jak się zachować w najbliższych dniach. Ale też można odważnie pokazać, że jest się z Bożym Ludem, ze swoimi parafianami, przeciwko postkomunie, przeciwko SLD i jego wyborcom, sprzymierzeńcom i poplecznikom, że jest się przeciwko złu i zakłamaniu, jakie są udziałem tej obecnej władzy w Bielawie.
  Te ruchy ks. proboszcza, o których wspomniałem, to to nieszczęsne, a wg mnie również haniebne ze względu na zamierzony udział Dźwiniela i jego SLDowskiej świty, poświęcenie sztandaru Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bielawie. To szatański pomysł, aby coś takiego zrobić w tym okresie i z takimi ludźmi przy sztandarze. Nie tylko mnie to bulwersuje i ludzie pytają – jak to było możliwe, żeby zdeklarowani ateiści stali tak blisko ołtarza? Z kim trzyma nasz proboszcz? Tych pytań jest coraz więcej. I będą one zadawane coraz częściej. Myślę, że coraz większa liczba parafian jest niezadowolona z dwuznacznej postawy naszego proboszcza i z kumplowania się z byłym sekretarzem PZPR Ryszardem Dźwinielem.
  Czas na zmiany Księże Proboszczu! Proszę to zauważyć i tego nie przegapić! więcej na http://boleslawstawicki.blogspot.com/2014/10/modlitwa-do-swietego-michaa-archanioa.html

 4. Czy komuniści przypatkiem nie negowali wiarę w Boga i uważali to za szkodliwe dla rozwoju społeczeństwa komunistrycznego? Czy komuniści nie więzili przypadkiem oczywiście naszego PRYMASA? Czy komuniści nie zamieniali kościołów w magazyny? Czyżby pan Dźwiniel się nawrócił? A może nigdy nie był pierwszym sekretarzem? Może to jakaś zbieżność nazwisk i to nie ten sam człowiek siedzi teraz w pierwszej ławce w Kościele.

Comments are closed.