PONAD 1630 WYKROCZEŃ. 89 NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH

PONAD 1630 WYKROCZEŃ. 89 NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH

11
0
PODZIEL SIĘ

kontrola_radar_4_z_radomiaPierwszy wakacyjny weekend już z za nami. Niestety po raz kolejny odnotowano sporą liczbę osób, które będąc pod wpływem alkoholu zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów.

Policjanci prowadząc działania kontrolne, uniemożliwili dalszą jazdę 89 nietrzeźwym kierującym oraz ujawnili ponad 1630 wykroczeń, z czego blisko połowa dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. W ciągu trzech minionych dni na Dolnym Śląsku w 26 wypadkach drogowych zginęły 3 osoby, a 31 zostało rannych.

Prowadzone w miniony weekend przez dolnośląskich policjantów z drogówki działania kontrolne pn. „Pierwszy weekend wakacji” ukierunkowane były na wzmożenie nadzoru nad ruchem pojazdów. Podczas akcji policjanci sprawdzali m.in. przestrzeganie ograniczeń prędkości samochodów na terenie całego województwa. Funkcjonariusze wykorzystywali w tym celu urządzenia kontrolno – pomiarowego oraz radiowozy wyposażone w wideorejestrator.

W ciągu trzech minionych dni policjanci skontrolowali łącznie ponad 2600 pojazdów i blisko 240 pieszych. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze ujawnili ponad 1630 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego blisko 50 % dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Podczas prowadzonych kontroli, policjanci sprawdzając także stan trzeźwości kierujących, ujawnili i wyeliminowali z dalszego ruchu 89 kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu, mimo wielokrotnych apeli o rozsądek oraz stosowanie się do przepisów i zasad bezpieczeństwa, wsiedli za kierownicę swoich pojazdów.

Od piątku do niedzieli na dolnośląskich drogach doszło do 26 wypadków. Zginęły 3 osoby, a 31 zostało rannych. Głównymi przyczynami wypadków niezmiennie są nadmierna prędkość połączona z brawurą, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wykonywanie manewrów wyprzedzania czy też kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

st. asp. Paweł Petrykowski

BRAK KOMENTARZY