Pomyślmy o seniorach

Pomyślmy o seniorach

17
0
PODZIEL SIĘ

seniorzy_przed_zima

W związku ze zbliżającym się okresem jesienno-zimowym w trosce o dobro i bezpieczeństwo osób starszych, dzierżoniowski Ośrodek Pomocy Społecznej w okresie od 15 września do 15 października przeprowadzi akcję o charakterze prewencyjnym mającą na celu rozeznanie aktualnych potrzeb osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych objętych usługami opiekuńczymi.

Rozeznania dokonają pracownicy socjalni zespołu ds. usług opiekuńczych. Będzie ono dotyczyło przede wszystkim sprawdzenia stanu ogrzewania mieszkania, zaopatrzenia w opał lub inne nośniki ciepła, zaopatrzenia w ciepłą odzież, leki, możliwość przygotowania ciepłych posiłków, oceny stanu technicznego okien (szyb), a także ustalenie innych ważnych potrzeb zgłaszanych przez starszych mieszkańców naszego miasta.

Kluczowym celem inicjatywy jest wyeliminowanie niekorzystnych sytuacji, które w okresie zimowym mogłyby stanowić zagrożenie dla tych osób.

Jednocześnie OPS apeluje do mieszkańców Dzierżoniowa o zgłaszanie wszelkich niepokojących sygnałów, mogących świadczyć o zagrożeniu dla osoby starszej mieszkajacej np. w sąsiedztwie. Każdy sygnał zostanie zbadany. Tel. do OPS-u: 74 632 11 29, e-mail: opsdz@opsdzierzoniow.pl

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY