Pomoc finansowa dla osób niepełnosprawnych

Pomoc finansowa dla osób niepełnosprawnych

13
0
PODZIEL SIĘ

aktywny_samDo 30 września osoby niepełnosprawne mogą składać wnioski o pomoc finansową mającą na celu likwidację barier w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji. Wsparcie zostanie udzielone w ramach programu „Aktywny samorząd”.

W programie można otrzymać dofinansowanie do zakupu oraz utrzymania sprawności technicznej wózków inwalidzkich o napędzie elektrycznym, pomoc w zakupie specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B oraz pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Dofinansowanie jest wysokie, bo wynosi od 70 do 90% poniesionych kosztów.

Wnioski można składać do 30 września w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Ochrony Zdrowia w Dzierżoniowie przy ul. Piastowskiej 1. Tam również udzielane są wszelkie informacje nt. programu „Aktywny samorząd” w 2013 roku – o formach pomocy i warunkach uprawniających do skorzystania z niej.

Szczegółowe informacje dostępne są również na stronie Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie www.pow.dzierzoniow.pl w dziale „Aktualności” – pod adresem http://www.pow.dzierzoniow.pl/pow/aktualnosci/3136-aktywny-samorzad.

Źródło: Starostwo Powiatowe

BRAK KOMENTARZY