Pomoc dla dzieci alkoholików

Pomoc dla dzieci alkoholików

18
0
PODZIEL SIĘ

Doświadczasz trudności emocjonalnych w życiu codziennym? Masz zaniżoną samoocenę i kłopoty z podejmowaniem decyzji?Pochodzisz z rodziny, w której co najmniej jeden rodzic/opiekun był alkoholikiem? Centrum Aktywizacji Społecznej w Dzierżoniowie zaprasza Cie do udziału w terapii grupowej.

 alkoholik

Pierwsze spotkanie odbędzie się 16 maja (piątek) o godzinie 14.30. Grupa będzie miała charakter otwarty, a jej celem będzie poprawa funkcjonowania uczestników w sferach dla nich istotnych, otrzymanie wsparcia grupy oraz terapeutów, a także uzyskanie konkretnych informacji na temat tego, czym objawia się syndrom DDA*.

Zajęcia będą prowadzone przez Alinę Lorek oraz Kaję Kryś. Jeśli ktoś chciałby wziąć udział w terapii, a ma wątpliwości, możliwe jest wcześniejsze spotkanie indywidualne. Zapisy w sekretariacie CAS przy ul. Nowowiejskiej 88, tel. 74 834 25 05. Dyskrecja gwarantowana.

*SYNDROM DDA:

Zespół utrwalonych osobowościowych schematów funkcjonowania psychospołecznego powstałych w dzieciństwie w rodzinie alkoholowej, które utrudniają osobie adekwatny, bezpośredni kontakt z teraźniejszością i powodują psychologiczne zamknięcie się w traumatycznej przeszłości. Powoduje to przeżywanie i interpretowanie aktualnych wydarzeń i relacji przez pryzmat bolesnych doświadczeń z dzieciństwa. Zniekształcenia te nie są przez DDA uświadamiane. Schematy te są destrukcyjne i powodują wiele zaburzeń pacjenta w kontakcie z samym sobą oraz z innymi osobami, szczególnie z tymi, z którymi pacjent jest w bliskich związkach. (Zofia Sobolewska-Mellibruda).

UM Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY