„Polska zmienia się na lepsze!” – Wiec poparcia dla rządu PiS odbył...

„Polska zmienia się na lepsze!” – Wiec poparcia dla rządu PiS odbył się w Dzierżoniowie.

93
0
PODZIEL SIĘ

„Opozycja total(itar)na wyprowadza ludzi na ulice, by zatrzymać Dobrą Zmianę. Demokratyczne wybory Polaków nic dla nich nie znaczą!” – czytamy w ulotce wzywającej do udziału w wiecu poparcia dla rządu Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy, jaki 25 lipca odbył się w Dzierżoniowie. „Musimy się temu przeciwstawić i poprzeć reformy rządu! Dość kłamstw totalitarnej opozycji! Dość niszczenia Polski! Nie może Was zabraknąć, bądźmy tam razem!” – czytamy w ulotce. Wiec organizowany jest jako zgromadzenie spontaniczne, w odpowiedzi na skrajnie destrukcyjne działania opozycji.

Chociaż zwoływany – głównie za pomocą sms-ów – wiec poparcia dla rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy przyciągnął 25 lipca do dzierżoniowskiego Rynku ponad 200 osób. Wśród biało-czerwonych flag zebrani skandowali hasła poparcia dla Dobrej Zmiany i domagali się reformy polskich sądów. W trakcie wiecu wzywano do jedności i do solidarnego wspierania Dobrej Zmiany. Zgromadzeni skandowali hasła: „Jarosław”, „Dobra Zmiana”, „Andrzej Duda”, „Beata” oraz gromkie „Damy radę!”, ale też „zreformować polskie sądy!” Ideą naszego spotkania jest przypomnienie o tym, że w ciągu dwóch lat w naszym kraju zmieniło się bardzo dużo.

Zmieniło się na lepsze dla zwykłych Polaków, zwykłych obywateli… – mówił otwierający wiec Jarosław Kresa. – Tak, Polska zmienia się na lepsze, Polska podnosi się z kolan!

Obecna na wiecu Krystyna Śliwińska, organizatorka znanego w kraju „Przystanku Niepodległość” mówiła m.in.: Widzimy, że opozycja ma jedną tylko ofertę dla Polaków: „odsuńmy PiS od władzy!”. A przecież ekipa rządząca realizuje swój program wyborczy, realizuje obietnice złożone Polakom. Polacy mieli dość państwa na niby, państwa z tektury, państwa teoretycznego (…). To Prawu i Sprawiedliwości Polacy zaufali. Ten demokratycznie wybrany rząd od pierwszego dnia poddany został jednak bezpardonowym atakom. Zostały uruchomione ogromne siły – przede wszystkim zagraniczne – by zwalczyć legalnie, demokratycznie wybraną władzę…

„Bądźmy razem!” – apelował Janusz Maniecki, szef Klubu Gazety Polskiej Dzierżoniów II – „Nie dajmy się podzielić!”

W trakcie wiecu głos zabrał także prezes Obywatelskiego Ruchu Patriotycznego Ziemi Dzierżoniowskiej Ireneusz Wagnerowski oraz przedstawiciele RKW z Wałbrzycha. Wiec, w trakcie którego doskonale widać było, jak wielka jest potrzeba podobnych spotkań wśród zwolenników Dobrej Zmiany, zakończył się wspólnym odśpiewaniem hymnu. Inicjatorami dzierżoniowskiego zgromadzenia były: dzierżoniowski Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Klub Gazety Polskiej Dzierżoniów II, komitet terenowy PiS oraz Obywatelski Ruch Patriotyczny Ziemi Dzierżoniowskiej.
ir (zprawa.pl)

BRAK KOMENTARZY