Policzkowanie

Policzkowanie

15
6
PODZIEL SIĘ
Sławomir Waś

Polską, a właściwie mediami w sezonie ogórkowym, wstrząsnęła afera policzkowa. Oto jeden europoseł

Sławomir Waś
Sławomir Waś

spoliczkował drugiego, który przez ponad 20 lat nie zdobył się na przeprosiny wobec niego. W roli głównej potępiających owego europosła wystąpił bohater mojego felietonu sprzed tygodnia pt. “Chlanie i honor”. Pan Radosław Sikorski zapowiedział, że nie wpuści więcej pana Janusza Korwin-Mikkego na salony, a kierowany przez niego MSZ skierował do Prokuratury zawiadomienie o rzekomym przestępstwie.

Akurat temat przestępstw przeciwko czci i nietykalności cielesnej opisany m.in. wart. 217 Kodeksu Karnego jest mi dobrze znany, bo już dwukrotnie Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie prawomocnie skazywał niejakiego andrzeja p. z tego tytułu. I po razie jego synów piotra p. i przemysława p. Dlatego od razu wyłapałem ściemę Sikorskiego czynioną pod ogłupiałą publikę. Chyba należałoby wymagać od Ministra aby orientował się, że naruszenie nietykalności cielesnej jest ścigane z oskarżenia prywatnego. Zatem zawiadomienie MSZ powędruje do kosza, a prokuratura nie powinna się wtrącać w sprawy lojalnego współpracownika Boniego. On sam musi mieć odwagę skierować zawiadomienie do prokuratury lub pozew do sądu, zamiast skarżyć się publicznie na twitterach.

Piszę o tym nie dlatego, że popieram postępowanie JKM. Zagalopował się. Zresztą on sam potem przyznał, że w zgodzie z rozdziałem I art. 8 pkt 2 i 16 kodeksu Boziewicza pan Boni nie wykazuje zdolności honorowej. Jednak wiem jak długo czeka się w Polsce na wyroki sądów i jak trudno je wyegzekwować. Ponad cztery lata zajęło Prokuraturze oskarżenie dwóch ww panów p. o ucieczkę z majątkiem przed egzekucją komorniczą. W tej sytuacji dwa lata oczekiwania na złożenie prokuratorskiego aktu oskarżenia wobec andrzeja p. o czyny z art. 18 par.2 KK i art. 18 par. 3 KK w zw. z art. 288 par. 1 KK i art. 18 par. 3 KK w zw. z art. 157 kk w zw. z art. 12 kk wydają się być krótkim okresem. Z tym, że trzeba doliczyć jeszcze czas na przewód sądowy i ewentualne apelacje. Może JKM nie czekałby na skazanie Boniego tyle co na przeprosiny. Ale naprawdę trudno jest się powstrzymać, kiedy pod nosem spaceruje Ci bezkarny oszczerca.

Jakoś niewielu zauważyło, że to raczej pana Boniego i jemu podobnych nie powinno się zapraszać na salony. Słynne “25 lat wolności“ zatarło niestety różnicę pomiędzy tymi, którzy chcieli obalenia poprzedniego ustroju i tymi, którzy z nim współżyli. Ci drudzy nierzadko mają się dziś lepiej od tych pierwszych, piastują eksponowane stanowiska. Jeśli z bezpośredniego wyboru ludzi, to trudno – godzimy się wszak na demokrację. Jeśli z obsady, z klucza, to nie jest łatwe do zaakceptowania. Czas może i leczy rany, ale pamięć nie u wszystkich bywa zawodna. Ludziom, którzy popełniają błędy warto wybaczyć, podać pomocną dłoń. Ale ich przeprosiny nie mogą być pustymi gestami, wypowiadanymi nie z potrzeby, a dla potrzeby. Tak czy inaczej chwalić się nie ma czym.

Dlatego zdziwiłem się, gdy miejscowy urząd miasta pozyskał do programu karty dużej rodziny firmę, w której zagnieździły się osoby skazane i oskarżone, o których dziś wspomniałem. I jeszcze się tym chwali. Naprawdę nie wypada. Zwłaszcza, że w jedynym prawdziwym Tonerze, przy Pocztowej, KAŻDA rodzina może otrzymać aż 15% rabatu. A nie tylko 10. I nie musi być duża. Pozdrawiam wakacyjnie.

SW

6 KOMENTARZE

  1. Zgrabnie pan połaczył prywatną wendetę ze sprawami kraju… nieładnie panie Waś, nieładnie

  2. Brawo, Panie S. Waś! Gratuluję odwagi i konsekwencji w piętnowaniu polskich anomalii życia społecznego. A zeszyty i przybory szkolne chętnie kupię dla dzieci w Pana sklepie na rogu ul. Pocztowej w Dz-owie niż u byłego wspólnika przy ul. Kościuszki.

Comments are closed.