Policyjny pościg za pijanym kierowcą

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

18
0
PODZIEL SIĘ

mini_18986Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali kierowcę Hondy, który po uprzednim popełnieniu wykroczenia drogowego nie zastosował się do policyjnych sygnałów do zatrzymania, uciekając w Bielawie na skrzyżowaniu ulic Dzierżoniowskiej i Żeromskiego wjechał na pas zieleni następnie na nasyp i ostatecznie uderzył w ścianę pobliskiego budynku. Wynik badania trzeźwości wykazał 1,7 promila alkoholu.

Parę minut po godzinie pierwszej w nocy 18 maja dzierżoniowscy policjanci patrolując teren miasta zauważyli jak z parkingu przy klubie Hi-Life na ulicy Batalionów Chłopskich wyjechał samochód Honda, której kierowca rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu samochodu do kontroli drogowej i udali się w jego kierunku.

Za przejazdem kolejowym w kierunku Bielawy funkcjonariusze dali wyraźne znaki do zatrzymania poprzez włączenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu. Kierowca Hondy zlekceważył te sygnały i znacznie przyspieszył.

Policjanci podjęli pościg. Kiedy Honda wjechała na teren Bielawy na skrzyżowaniu ulic Dzierżoniowskiej i Żeromskiego w skutek dużej prędkości, kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ścianę pobliskiego budynku. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności ratownicze polegające na wyciągnięciu kierowcy z wnętrza auta.

Na miejsce przyjechał zespół pogotowia ratunkowego, który zbadał kierowcę. Okazało się, że nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Po badaniu na stan trzeźwości uzyskany wynik to 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 37-letni kierowca został zatrzymany w celu wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz popełnienia szeregu wykroczeń drogowych.

Kierowca usłyszał już zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

BRAK KOMENTARZY