Policyjne podsumowanie długiego weekendu

Policyjne podsumowanie długiego weekendu

23
0
PODZIEL SIĘ

mini_197507 kierowców pod wpływem alkoholu, 8 kolizje drogowe, 157 interwencji, 11 zatrzymanych sprawców przestępstw to bilans ostatniego długiego weekendu . Podczas minionych 3 dni nad bezpieczeństwa na drogach oraz terenie miast i wsi powiatu dzierżoniowskiego czuwały większe niż zazwyczaj siły policyjne.

Intensywne działania rozpoczęły się już w środę wieczorem i trwały do poniedziałkowego poranka. Policjanci sprawdzali przede wszystkim prędkość z jaką poruszały się pojazdy, trzeźwość kierowców oraz porządek w miejscach publicznych. Stróże prawa reagowali na wszelkie wykroczenia popełnione przez użytkowników dróg i nietrzeźwych zakłócających porządek w miejscach publicznych. Kontrolowali też, czy dzieci są przewożone w fotelikach, a kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy, jak też czy pojazdy są przystosowane do jazdy w tych trudnych, zmieniających się warunkach atmosferycznych.

W ciągu weekendu na dzierżoniowskich drogach nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, a doszło do 8 kolizji drogowych. Pomimo licznych apeli o zachowanie trzeźwości za kierownicą, policjanci w tym okresie zatrzymali 7 pijanych kierowców. Niechlubny rekord należy do 36-letniej mieszkanki Dzierżoniowa, który kierował samochodem skoda octavia mając 2,31 promila alkoholu. Do zatrzymania tej pani doszło na ul. Grota Roweckiego 21 czerwca tuż po godzinie 11:30. Ponad 1,5 promila alkoholu miał 26-letni mieszkaniec Dobrocina, który 20 czerwca o godz. 0:30 kierował samochodem opel vectra. Ponadto funkcjonariusze podjęli 157 interwencji, głównie domowych i w miejscach publicznych. Nałożyli również 30 mandatów karnych za wykroczenia społecznie uciążliwe oraz zatrzymali 6 osób poszukiwanych na podstawie listów gończych.

 KPP Dzierżoniów

BRAK KOMENTARZY