Policjanci uhonorowani medalami

Policjanci uhonorowani medalami

20
4
PODZIEL SIĘ

d

8 dzielnicowych z dzierżoniowskiej komendy zostało uhonorowanych medalami za zasługi w rozwoju wędkarstwa. Medale w obecności Komendanta Powiatowego wręczył Wiceprezes Zarządu Okręgowego.

9 września w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Dzierżoniowie miała miejsce miła uroczystość. 8 dzielnicowych z dzierżoniowskiej komendy zostało uhonorowanych medalami za zasługi w rozwoju wędkarstwa. Medale wręczył Józef Gurzęda – Wiceprezes Zarządu Okręgu ds. Sportu i Młodzieży. Medal nadane zostały w drodze uchwały przez Zarząd Główny PZW na wniosek komendanta powiatowego Społecznej Straży Rybackiej w Dzierżoniowie pana Wiesława Rykalskiego. W spotkaniu uczestniczył również pan Ryszard Maszkowski odpowiedzialny w SSR m.in. za współpracę z policją i innym służbami. Komendant mł. insp. Marek Mitraszewski podziękował działaczom Społecznej Straży Rybackiej za wyróżnienie policjantów medalami.

DSC00017

Podkreślił jak istotną rolą jest dbanie o bezpieczeństwo nad akwenami oraz współdziałanie policji ze Społeczną Strażą Rybacką w zakresie przestrzegania zapisów Ustawy o rybactwie śródlądowym. Wiceprezes Zarządu Okręgu pan Józef Grzęda podziękował policjantom za zaangażowanie i pomoc w zwalczaniu kłusownictwa rybackiego, ochrony przyrody oraz przestrzegania prawa w tym zakresie.

Przypomnijmy, że kłusownictwo, jako przestępstwo zgodnie z art. 27 c ustawy o rybactwie śródlądowym  zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2

podinsp. Mariusz Furgała

4 KOMENTARZE

Comments are closed.