Policja z Dzierżoniowa przechwyciła papierosy i tytoń bez akcyzy

Policja z Dzierżoniowa przechwyciła papierosy i tytoń bez akcyzy

21
1
PODZIEL SIĘ

Ponad 230 paczek papierosów oraz 8 kilogramy tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli dzierżoniowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej.Kontrabanda odnaleziona została na terenie prywatnej posesji w Dzierżoniowie. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na łączną kwotę ponad 7 tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.

faje

25 sierpnia przed południem policjanci z dzierżoniowskiej komendy przeszukali jedną z posesji na terenie miasta. W domu znaleźli tytoń oraz papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po przeliczeniu i zważeniu okazało się, że jest 8 kg tytoniu oraz ponad 230 paczek papierosów różnych marek. Jak ustalili funkcjonariusze kontrabanda należała do 36- letniego mieszkańca tej posesji. Bezakcyzowe wyroby zostały zabezpieczone. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na łączną kwotę ponad 7 tysięcy złotych. Zgodnie z przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.

 KPP Dzierżoniów

1 KOMENTARZ

  1. Byle jaka paczka papierosów kosztuje 12 zeta. Ponad 80 procent to akcyza i podatki to co się dziwić, że ludziska omijają prawo. Gdyby te pieniądze jeszcze szły na dzieci a nie na pensję urzędasów.

Comments are closed.